9 червня в обласному краєзнавчому музеї відбулася публічна лекція та презентація книги Володимира Поліщука «Історія міста на мапах землеміра Павла Рябкова» у рамках проєкту «Мова міста».
«Мова міста» – це проєкт, який має на меті вивчення старовинної архітектури міста, розкриття її таємниць. Цікавим є пізнання різних архітектурних стилів, які характеризують наше місто, дослідження різноманітних будівель, споруд, пам’яток та локацій, які є свідками нашої історії. Окремо увага приділяється значенню старовинної архітектури для нашого сучасного міста, як важливого елемента нашої культурної спадщини, туристичної привабливості та розвитку міської ідентичності.
Відкрила захід модератор, куратор проєкту, завідуюча відділом науково-просвітницької та експозиційної роботи Алла Забабуріна, яка підкреслила, що небагатьом містам вдалося зберегти свій первісний вигляд без значних змін. Нашому місту пощастило: історичний центр міста майже зберігся і має численні унікальні шедеври архітектури. Окремо було закцентовано на тому, що цей захід присвячений єлисаветградському землеміру, археологу, етнографу та громадському діячу Павлу Рябкову до 175-річчя від дня його народження.
Заступник директора обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко представив присутнім виставку старовинних планів нашого міста Павла Рябкова «Земський землемір та ізограф міста» з фондів краєзнавчого музею.
Краєзнавець, один із авторів книг з історії архітектури міста, журналіст Володимир Поліщук представив гостям свої дослідження, а саме його нову книгу – «Історія міста на мапах землеміра Павла Рябкова». Він наголосив, що про Павла Рябкова можна говорити у різних іпостасях – як про громадського діяча, археолога, етнографа, історика та землеміра. У даному дослідженні Павло Рябков представлений як людина, що причетна до складання та випуску кількох планів міста Єлисаветграда, з яких ми і уявляємо наше місто кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Серед гостей заходу були присутні краєзнавці, музейники, науковці та журналісти. Присутні з цікавістю слухали доповідачів, детально оглянули матеріали виставки і експозицію музею.