Публічне читання п’єси письменника та актора Миколи Барабулі “Золота лавка” від Муніципальний Театр Сатири стало справжнім сплеском творчої атмосфери в стінах нашого музею.
Напевно, саме так колись і Кропивницький разом із колегами та друзями репетирував в цьому домі відігравання ролей, перевіряв влучність реплік та так звану хімію між персонажами твору.
Дуже раді, що відвідувачі Меморіального музею М. Л. Кропивницького отримали нагоду «підгледіти» один із етапів роботи над драматичним твором – його обігрування до власне створення постановки.
Щиро дякуємо за цей досвід режисеру-постановнику Муніципального театру сатири Роману Бутовському, співзасновнику театру Олександру Теслі, акторкам Вікторії Морозовій та Тетяні Циганковій, і, звісно ж, самому автору п’єси – Миколі Барабулі. Представлену цим чудовим колективом п’єсу «Золота лавка» написано на сучасному матеріалі. Події твору відбуваються в період потужного спалаху усім знайомої нам пандемії COVID-19. Саме в такий час проживають своє життя персонажі «Золотої лавки». Утім, у творі саме стосунки між людьми поставлено в центр, пандемія ж лише підсвічує прагнення персонажів до єднання, любові (назалежно від віку), «екологічного» родинного спілкування та підтримки у час життєвих випробувань.
Надзвичайно тішимося, що прочитання п’єси отримало потужний відгук у наших гостей – студентів ВСП “Кропивницький інженерний фаховий коледж ЦНТУ” та їхнього педагога, пані Наталі Козинській, які радо ділилися своїми враженнями після прослуховування п’єси. Серед відгуків – замилування поетичними рядками (також авторства Миколи Барабулі), що збагачували мовлення одного з персонажів, майстерність акторської гри голосом, актуальність теми (сюжет із часу пандемії підводить нас до початку повномасштабного наступу Росії на Україну); цікавилися також власне процесом написання п’єси та питаннями щодо її можливої постановки й продовження.
Щиро вдячні усім учасникам за ту позитивну синергію, яка виникла цього дня!