Cьогодні, 7 червня, в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація видань «Музейна справа на Центральноукраїнських землях: від зародження до кінця 1930-х років» та «Музейний вісник Центральної України. Випуск III. Радянські голодомори на Центральноукраїнських землях».
Зі словами вітання до присутніх на заході звернулась представниця департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації Тетяна Познякова та зазначила, що Кіровоградський обласний краєзнавчий музей потужний науково-просвітницький, науково-дослідний та науково-методичний центр, який проводить значну роботу в соціально-гуманітарному просторі міста та області.
Директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко зауважив, що зараз складні часи для всієї країни, триває повномасштабна російсько-українська війна, але важливо музейним закладам не зупинятися і продовжувати дослідницьку, наукову та просвітницьку роботу. Тож знаковою подією є вихід нового випуску Музейного віснику та видання до 140-річча музейної справи на Центральноукраїнських землях, які вже отримали високу оцінку колег-музейників з інших областей.
У рамках заходу заступник директора з обліку та збереження музейних цінностей Павло Рибалко презентував виставку “Від колекції з реалки до провідної інституції в області», в якій представлені факти з історії музейної справи Кіровоградщини, а також з життя фундаторів музейної справи Володимира Ястребова та Павла Рябкова.
Представляючи третій випуск «Музейного віснику Центральної України» його науковий редактор, старший науковий співробітник сектору історико-краєзнавчих досліджень Сергій Мілютін наголосив, що видання цікаве не тільки музейникам, а й всім, хто цікавиться історією рідного краю. У кожному випуску публікується багато нової та актуальної інформації, яка раніше ніде не публікувалась і якої не має у відкритих джерелах. Зокрема третій випуск щорічного науково-методичного журналу «Музейний вісник Центральної України» тематичний. У зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років-геноциду Українського народу, він присвячений темі голодоморів першої половини XX століття на Центральноукраїнських землях.