Сьогодні, 5 червня, в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація нового пісенного краєзнавчого проєкту «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…». Автором проєкту є заслужений працівник культури України Микола Кравченко.
В рамках проєкту три творчі фольклорні гурти «Дике поле», «Млиночок» та студентський ансамбль Кропивницького музичного фахового коледжу представили програму «Від пісенних джерел» та виконали народні пісні Центральноукраїнського регіону.
Микола Кравченко відзначив, що новий пісенний проєкт обласного краєзнавчого музею має на меті підтримати звучання української пісні та об’єднати творчі колективи для пропагування історичного і культурного надбання нашого регіону.
Із вітальним словом до присутніх звернувся директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко. Він подякував творчим колективам за дослідження та збереження української культурної і пісенної спадщини, та відзначив, що в умовах війни є вкрай важливим пізнавати власну культуру та національні традиції.
Директор Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок розповів про творчі доробки музичних гуртів, зокрема про дослідження автентичного фольклору Наталією та Олександром Терещенками. Він також висловив слова вдячності обласному краєзнавчому музею за підтримку нового пісенного проєкту.
У свою чергу народна артистка України Антоніна Червінська наголосила, що дуже важливо зберегти українську народну пісню для прийдешніх поколінь, адже українська пісня – код нації.