2 червня в обласному краєзнавчому музеї відбувся інтерактивний захід «У суботу рано назриваю зілля» із циклу «Звичаї і традиції українського народу» до Дня Трійці.
Відкрила захід модератор, завідуюча відділом науково-просвітницької та експозиційної роботи Алла Забабуріна, яка розповіла про літній цикл обрядових свят і їх значення в культурі та пам’яті українського народу. В основі літнього обрядового циклу лежить культ рослинності та магія заклинання майбутнього врожаю, культ сонця та культ пращурів. Він включає такі основні свята, як Зелені свята (Трійцю), Купайла (Івана Купала), Петрів День (Петра та Павла) та призабуті нині свята Лади, Ярила, а також Громові свята.
Завідуюча сектором історико-краєзнавчих досліджень, кандидат історичних наук, доцент Світлана Проскурова розповіла про традиції, звичаї та обряди напередодні і у День Трійці. Поряд із Різдвом та Великоднем Трійця вважається одним з найважливіших релігійних свят. Цього дня Церква вшановує триєдність Бога-Отця, Сина та Святого Духа. Свято Трійці символізує завершення всіх земних справ Ісуса Христа, які були потрібні для порятунку людства. В народі Трійцю ще називають Зелені свята або П’ятидесятниця на честь Святого Духа, адже її завжди святкують на 50-десятий день після Великодня. У цьому році цей день припадає на 4 червня.
Модератор Алла Забабуріна також представила усім присутнім унікальні вишиванки з фондів краєзнавчого музею. Запрошена гостя художниця Людмила Альохіна розповіла про особливості символів вишивки, Марія Фіголь з родини репресованих, розповіла цікаву історію своєї вишиванки – сімейну реліквію з елементами національної символіки, яку її мама вишила на засланні у Казахстані.
Серед гостей заходу були учні 5-х класів КЗ «Ліцей «Муніципальний колегіум» Кропивницької міської ради». Присутні з цікавістю слухали доповідачів, детально оглянули матеріали виставки і експозицію музею, взяли участь у конкурсі на кращі знання польових трав.
Радо чекаємо усіх бажаючих учнів літніх таборів на тематичні літні інтерактивні заходи у краєзнавчому музеї.