Сьогодні, 30 травня, в обласному краєзнавчому музеї відбулося тематичне засідання історико-краєзнавчого дискусійного клубу “Кліо”. Темою обговорення стала книга Дмитра Шурхала “Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи – державники”.
В.о. директора Регіонального центру наукових досліджень з історії України Артем Безшкуренко зупинився на структурі та особливостях книги, яка є науково-популярним виданням та розрахована на широке коло читачів. Автор книги намагався зрозуміти постать гетьмана Павла Скоропадського, порівнюючи його не з тогочасними українськими політиками, а з товаришами по службі: Карлом Густавом Маннергеймом та Петром Врангелем. До 1917 року їхні кар’єри розвивалися дуже схоже. Після розпаду російської імперії вони почали створювати на її уламках власні держави, але реальний успіх у цій справі мав лише Маннергейм.
В свою чергу старший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею Сергій Мілютін розповів про причини невдач гетьмана Скоропадського у його спробі зберегти державність України та про фактори успіху Маннергейма.
Також він анонсував наступне засідання дискусійного клубу “Кліо”, яке буде присвячене книзі про постать Василя Вишиваного, авторства Тетяни Осташко та Юрія Терещенка. До її обговорення запрошуються усі бажаючи!