Сьогодні, 25 травня, в обласному краєзнавчому музеї відбулася публічна лекція його директора Бориса Шевченка про історію музейної справи на теренах Центральної України. У заході взяли участь краєзнавці, співробітники Державного архіву Кіровоградської області, Регіонального центру наукових досліджень з історії України, бібліотечних та музейних закладів обласного центру.
Під час лекції Борис Шевченко презентував нове видання «Музейна справа на Центральноукраїнських землях: від зародження до кінця 1930-х років», упорядником та науковим редактором якого він є. Видання присвячене 140-річчю музейної справи на Кіровоградщини.
Детально він розповів про виникнення при Єлисаветградському земському реальному училищі першої музейної збірки та перетворення її у 1883-му році в історико-географічний музей та про важливу роль Володимира Ястребова. Також Борис Шевченко торкнувся питання музейної діяльності Павла Рябкова та діяльності впродовж 20 – 30-х років XX століття природничо-історичного (краєзнавчого) музею, який було офіційно відкритого у травні 1920 року . Його спадкоємцем став сучасний Кіровоградський обласний краєзнавчий музей.
Нині обласний краєзнавчий музей – це потужний науково-дослідний, науково-методичний та науково-просвітницький центр Кіровоградщини.