24 травня в обласному краєзнавчому музеї відбулася творча зустріч з нагоди 55-річчя зі створення літературної студії «Сівач». Присутніх на зустрічі письменників привітав з ювілейною датою директор краєзнавчого музею Борис Шевченко та наголосив, що краєзнавчий музей завжди відкритий для спільних проєктів.
Модератор зустрічі, поет Олександр Косенко з нагоди свята вручив подяки літературної студії багаторічним партнерам та її активним членам за захист українського слова та розвиток української духовності.
Присутні ділилися спогадами про керівника та засновника молодіжної літературної студії «Сівач» – письменника Валерія Гончаренка (1942-2000). На честь видатного наставника, за сприяння творчої інтелігенції міста, встановлено пам’ятну дошку, названо одну з вулиць Кропивницького, а з 2001 року обласною організацією Національної спілки письменників України започатковано обласний літературний конкурс імені Валерія Гончаренка для молодих авторів.
Школу «Сівача» пройшла ціла плеяда літераторів, багато з яких поповнили лави Національної Спілки письменників України (Сергій Колесников, Анатолій Каретний, Сергій Дзюба, Володимир Бондаренко, Олег Попов, Сергій Матусяк, Галина Насонова, Олександр Косенко, Євген Железняков та інші).