У Меморіальному музеї М.Л. Кропивницького пройшов урочистий захід з нагоди 183-ї річниці від дня народження засновника першого українського професійного театру, письменника, театрального режисера та актора Марка Кропивницького.
Привітати колектив музею завітав директор Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького В’ячеслав Вандрашек. Він зауважив, що Марко Кропивницький любив Україну та мистецтво, і не зважаючи на тиск тогочасної російської влади зберіг Театр корифеїв для прийдешніх поколінь українців. З нагоди свята він подарував Меморіальному музею відреставрований бюст Марка Кропивницького, який довгий час перебував у театрі.
Ведуча заходу, завідуюча Меморіальним музеєм М.Л. Кропивницького Богдана Бабенко вручила В’ячеславу Вандрашеку подяку обласного краєзнавчого музею за плідну співпрацю та збереження театральної спадщини від часів Корифеїв до сьогодення.
Під час заходу учасники згадували про перший український професійний театр, який створив з потужного аматорського театрального руху талановитий Марко Кропивницький. Сьогодні найкращі традиції аматорського театру успішно продовжує постійний партнер Меморіального музею М.Л. Кропивницького Новомиргородський народний аматорський театр «Златопілля». Його виконавці зіграли для присутніх п’єсу “Чужина” Олени Покладюк та уривок з п’єси “Кайдашева сім’я”.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки письменників України, літературознавець Олег Бабенко. Він розповів про внесок Марка Кропивницького у розвиток та збереження української культури, а також вручив подяки театральному колективу «Златопілля».
Учасники заходу, серед яких співробітники обласного краєзнавчого музею, краєзнавці, актори, представники учнівської молоді вшанували пам’ять митця покладанням квітів до його постаменту на території Меморіального музею Марка Кропивницького.