Сьогодні, 19 травня, до Дня вшанування жертв політичних репресій в Обласній універсальний науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся круглий стіл «Політичні репресії радянської влади на теренах Центральної України».
Організаторами заходу стали Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, Кіровоградський Державний архів, Регіональний центр наукових досліджень з історії України та Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського.
Учасники круглого столу обговорили стан дослідження проблематики політичних репресій у сучасних історико-краєзнавчих розвідках, особливість джерельної бази, політичні репресії партійно-господарської верхівки, ідейних супротивників правлячого режиму та репресії в гуманітарній сфері. Активну участь в обговоренні теми круглого столу взяли співробітники обласного краєзнавчого музею. Зокрема старший науковий співробітник відділу історії краєзнавчого музею Анатолій Маршанін розповів про долю репресованого директора заводу “Червона зірка” Михайла Бірюкова та його родини. Старший науковий співробітник відділу історії Сергій Мілютін зупинився на репресіях проти колишніх вільних козаків та їх родичів, які мешкали в селах, де діяв найпотужніший осередок вільного козацтва в Кіровоградській області.
В ході дискусії було зазначено, що протягом всього періоду радянського правління здійснювалось систематичне нищення всього українського, тривали репресії мозку, душі і тіла української нації, як зазначав у своїй статті науковець Рафаель Лемкін.