Сьогодні, 18 травня, в обласному краєзнавчому музеї відбувся урочистий захід з нагоди Міжнародного дня музеїв. З вітальним словом до музейників звернувся голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд, який зазначив, що 140 років тому розпочався шлях сучасного краєзнавчого музею і сьогодні це центр розвитку освіченого громадянина України.
Заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Катерина Колтунова у вітальному слові наголосила, що музейні працівники розвивають історичну і культурну спадщину нашого краю, на їх плечах наразі лежить потужна місія – виховання майбутніх українців.
До присутніх також звернулась директор департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації Ул’яна Соколенко, яка відзначила самовіддану працю музейників під час воєнного стану у напрямку збереження історичної спадщини, їх волонтерську діяльність та просвітницьку роботу.
За сумлінну працю, вагомий внесок у популяризацію історико-культурної спадщини, розвиток музейної справи почесні гості вручили грамоти та подяки співробітникам музеїв обласного центру.
У свою чергу директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко зазначив, що на сьогодні краєзнавчий музей є потужним науково-просвітницьким і науково-методичним осередком Центральної України. Він також презентував видання «Музейна справа на Центральноукраїнських землях: від зародження до кінця 1930-х років», яке було видано обласним краєзнавчим музеєм до 140-річчя музейної справи на Кіровоградщині. З нагоди професійного свята – Міжнародного дня музеїв Борис Шевченко вручив відзнаки обласного краєзнавчого музею співробітникам музейного закладу.
Музейників привітали колеги по культурному фронту – директор Державного архіву Кіровоградської області Лілія Маренець, голова обласної організації профспілки працівників культури Зоя Кадук та директор Кіровоградської обласної філармонії Наталія Агапєєва.
Під час заходу святковий настрій створювали музиканти художнього колективу України – ансамблю бандуристів «Орія» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості.
Фотозвіт із урочистого заходу дивиться у наступній публікації.