Сьогодні, 17 травня, в Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського пройшли етнологічні читання книги Миколи Сумцова «Культурні переживання». Нове знайомство було присвячене Всесвітньому дню бджіл, який щорічно відзначається 20 травня.
Говорили про традиційне бортництво, перекази та повір’я про бджіл, роль цих унікальних створінь в українській обрядовій культурі та особливе місце бджільництва в житті українців. Етнолог, старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Світлана Проскурова та заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей Павло Рибалко поділилися з присутніми цікавими фактами розвитку бджільництва нашого краю та України.
Зокрема Павло Рибалко розповів про дослідження «Програма до збирання матеріалів «Пасічництво», яке було передано до фондів обласного краєзнавчого музею місцевим краєзнавцем Юрієм Тютюшкіним. ЇЇ автором є Лідія Шульгіна, яка належить до науковців з розстріляного Відродження 1900-х років. У програмі було зібрано народознавчий матеріал з історичними фактами та етнографічними замальовками, визначене давне значення меду та воску як платіжного засобу і символу багатства, як магічних і лікарських речовин, а бджолу, за народним повір’ям, названо – «божою мухою».