Сьогодні, 11 травня, в обласному краєзнавчому музеї відбулося засідання круглого столу на тему «Перспективи збереження, розвитку та популяризації українського хореографічного мистецтва Центральноукраїнського регіону» в рамках відзначення 140-річчя музейної справи на Кіровоградщині.
Учасниками заходу стали провідні хореографи Кіровоградщини, керівники закладів культури та хореографічних колективів, викладачі мистецького факультету Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка та музейники області, які досліджують питання, пов’язані з хореографічним мистецтвом. Модераторами круглого столу виступили завідуюча відділом обласного краєзнавчого музею – Музей історії українського хореографічного мистецтва Оксана Чонтай та заслужений діяч мистецтв України, в.о. голови Кіровоградського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, художній керівник народного хореографічного ансамблю «Світанок» Максим Печененко.
З вітальним словом до присутніх звернувся директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко. Він зазначив, що в Кропивницькому на рівні з українським театром, який є брендом міста та області, є ще одна важлива сфера – українська хореографія, яка може презентувати наш край в Україні та за її межами.
В ході обговорення присутні поділилися думками з приводу сучасного стану українського хореографічного мистецтва нашого регіону, його проблем та перспектив. У результаті було створено резолюцію, виконання якої має покращити подальший розвиток та популяризацію хореографічного мистецтва нашого краю, адже український народний танець – це не про минуле, а про майбутнє!