Сьогодні, 10 травня, в обласному краєзнавчому музеї відбулася тематична зустріч «І на шляху твойому квітне мак» у рамках проєкту «Зі словом та зброєю – до Перемоги». Захід був приурочений до Дня пам’яті та примирення. Координатор проєкту, поет Олександр Косенко висловив слова вдячності військовим, завдяки яким сьогодні є можливість проводити тематичні просвітницькі зустрічі, говорити з молоддю про культуру та розвиток українського культурного простору.
Старший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею Володимир Мороз розповів присутнім про тотожність ідеологій нацизму та рашизму, про важливість формування колективної пам’яті про злочини цих режимів для того, щоб гасло «Ніколи знову» набуло сенсового контексту.
Учні навчальних закладів міста Кропивницького – Ліцею «Муніципальний колегіум», Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату та студенти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка мали змогу послухати присутніх на зустрічі військовослужбовців Збройних сил України. Командир бойового підрозділу Сергій Кваша провів паралелі між Другою світовою війною та сучасною російсько-українською війною.
Під час заходу поет Микола Барабуля та поетеса Марина Єрмолаєва зачитали вірши, присвячені подіям російсько-української війни, а композитор, поет та аранжувальник Сергій Колчін виконав пісні відомого українського композитора Володимира Івасюка. Разом – до Перемоги!