25 квітня в обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч учнівської молоді КЗ «Ліцей науковий» із письменником, видавцем, громадським діячем, народним депутатом України I скликання, керівником загону з ліквідації наслідків аварії на четвертому блоці ЧАЕС Володимиром Шовкошитним. Спілкування з ним проходило у рамках проєкту «Зі словом і зброєю – до Перемоги». На початку зустрічі старший науковий співробітник відділу історії краєзнавчого музею Володимир Мороз розповів учням про діючі виставки музею – «Відлуння війни, що триває» на підтримку військових медиків та «Україна: полум’я війни. 2014-2023».
Як зазначив модератор заходу, поет та письменник Олександр Косенко, напередодні 37-х роковин Чорнобильської трагедії важливо пам’ятати та говорити про людей, які ціною власного життя та здоров’я, ліквідовували наслідки техногенної катастрофи.
Володимир Шовкошитний розповів учням свій шлях ліквідатора, який був масштаб техногенної катастрофи. А також про свою творчу діяльність, яка допомогла розповісти всьому світу про Чорнобиль та благодійну, яка врятувала багато життів ліквідаторів та дітей. Завершуючи зустріч автор прочитав свій вірш «Якщо вже вижив», присвячений Чорнобильській трагедії.