Сьогодні, 27 квітня, в обласному краєзнавчому музеї обговорювали книгу «Ave» до 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського. Захід проходив у рамках засідання історико-краєзнавчого дискусійного клубу «Кліо», який днями відзначає два роки з дня створення. Саме 29 квітня 2021 року пройшло перше засідання однодумців істориків та краєзнавців. Про дослідницькі та просвітницькі проєкти клубу за цей період розповів старший науковий співробітник відділу історії краєзнавчого музею Сергій Мілютін.
Про життя гетьмана Павла Скоропадського існують полярні думки. Багато років науковці намагаються знайти істину в його ролі у становленні української державності. Існує кілька видань, присвячених цій темі, одна з них книга «Ave». Як позиціонує її група авторів вона про «загублену» українську аристократію. В книзі розміщено статті різних авторів з дослідження політичної діяльності та особистості Павла Скоропадського.
Одна з кращих статей належить нашому земляку, доктору філософських наук, професору Національного університету “Києво-Могилянська академія” Володимиру Панченко “Винниченко і Скоропадський, або чому гетьман не втримав булаву?”. Детально на ній зупинився в.о. директора Регіонального центру наукових досліджень з історії України Артем Безшкуренко, який презентував книгу «Ave».