Сьогодні в рамках «Музейної школи-онлайн» в обласному краєзнавчому музеї відбулося заняття «Написання грантових проєктів для залучення коштів музейними закладами області».
Саме завдяки грантовим програмам сьогодні можливо ефективно підтримувати інновації.
Відповідно, залучення додаткових джерел фінансування можливе за активної участі музейних закладів у грантових проєктах від різноманітних благодійних організацій та фондів, як місцевих, так і зарубіжних. Тетяна Миколаївна Котенко, проєктна менеджерка, голова ГО «Стратегія майбутнього» розповіла музейникам як саме реалізовувати проєкти по залученню фінансових ресурсів.
Поінформувала про діючі відкриті конкурси в сфері культури з актуальними дедлайнами. Підкреслила роль громадських організацій в реалізації проєктів. Ознайомила присутніх з актуальними індивідуальними стипендіями Українського культурного фонду. Також порекомендувала представникам музейної сфери взяти участь у програмі «Креативна Європа» та у довгостроковій програмі підтримки проєктів з україністики для наукових, освітніх, культурних інституцій та аналітичних центрів.
Загалом у навчанні взяли участь представники 24-х музейних закладів області. Наступна зустріч відбудеться у травні по темі «Подолання амбівалентності історичної пам’яті в музейній справі».