Сьогодні, 25 квітня, напередодні 37-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, в обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч із письменником, видавцем, громадським діячем, народним депутатом України I скликання, керівником загону з ліквідації наслідків аварії на четвертому блоці ЧАЕС Володимиром Шовкошитним. Спілкування з ним проходило у рамках проєкту «Зі словом і зброєю – до Перемоги», з нагоди трагічних роковин Чорнобильської трагедії.
Модератор заходу, поет і письменник Олександр Косенко відзначив, що Володимир Шовкошитний, який був безпосереднім учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, провів величезну роботу для того, щоб про реальні масштаби катастрофи дізналося якомога більше людей. До учасників зустрічі звернувся директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко. Він наголосив, що Чорнобильська аварія є однією з найтрагічніших подій у новітній історії України. Тож надзвичайно важливо говорити про ті події та збергіати пам’ять про тих, хто ціною власного здоров’я та життя врятували світ.
Старший науковий співробітник відділу природи Світлана Саванчук розповіла присутнім про музейну експозицію, присвячену подіям Чорнобильської аварії та про фотовиставку «Чорнобильська зона», автором якої є наш земляк, військовий розвідник та фотограф Олександр Ткаченко «Домовий».
Володимир Шовкошитний розповів присутнім, що його «атомний» стаж складає 11,5 років. З них півтора року він керував групою з ліквідації наслідків аварії на четвертому блоці ЧАЕС. Упродовж чотирьох років йому довелося займатися вирішенням питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи на парламентському рівні, будучи Головою комісії з питань 30-кілометрової зони ЧАЕС, а потім секретарем комісії Верховної Ради України з питань чорнобильської катастрофи. Його обирали Президентом Міжнародної (1991-2003) організації «Союз Чорнобиль», яка завдяки його зусиллям стала офіційним консультантом ООН.
Презентуючи свою книгу «Чорнобиль: Я бачив» Володимир Шовкошитний зазначив, що це вже четверте видання художньо-документальної повісті, в якій поєднані спогади очевидців аварії, учасників ліквідації, проаналізовані техногенні, економічні, соціальні й медичні наслідки техногенної катастрофи. Розповідаючи про книгу автор також спростував кілька міфів, породжених серіалом HBO «Чорнобиль».
По завершенні зустрічі всі бажаючі мали можливість придбати книгу «Чорнобиль: Я бачив» з автографом автора.