Сьогодні, 19 квітня, в обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «Колекціонер: що залишилось за кадром», присвячений 103-й річниці від дня народження відомого в Україні та за її межами колекціонера старожитностей Олександра Ільїна (1920-1993 рр).
Запрошені на захід курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ та громадськість міста переглянули фільм за участі нашої землячки Олени Шворак «Колекціонер» із серії «Вражаючі історії. ТСН».
Модератор заходу, зберігач фондів краєзнавчого музею Тамара Григор’єва розповіла присутнім про події, які залишились за кадром фільму. Велику зацікавленість викликали її спогади з вилучення відомої колекції, а також спогади членів науково-консультативної комісії з вирішення питань, пов’язаних з колекцією Олександра Ільїна – Миколи Тупчієнка, кандидата історичних наук, доцента кафедр історії, археології, інформативної та архівної справи ЦНТУ і Мирослави Єгурнової, бібліотекарки краєзнавчого музею.
На основі документів, представлених на міні-виставці, яка стала однією з родзинок заходу, глядачі завдяки розповіді Павла Рибалка, заступника директора з обліку і збереження музейних цінностей, змогли простежити складний шлях від вилучення колекції, розміщення її у спеціальних устаткованих приміщеннях, організації часткової атрибуції, апробації, наукового опису, паспортизації та реставрації, і врешті-решт, з її популяризації.
Все це стало можливим завдяки подвижницькій діяльності зберігачів відділу фондів та співробітників обласного краєзнавчого музею, за що їм велика вдячність! Разом до Перемоги!!!
Тамара Григор’єва, відділ фондів обласного краєзнавчого музею