Сьогодні до вашої уваги – коралове намисто «Добре», яке надійшло до музею у 1970 році. Намисто було закуплене для музейної колекції у Коробко Андрія Романовича із села Дмитрівка, колишнього Знам’янського району.
Коралове намисто – прикраса з унікального морського каменю. Ось уже кілька століть коралові прикраси не виходять з моди. Вони мають різні кольори і відтінки. Крім відомого всім червоного коралу існують ще чорний, бамбуковий, блакитний, “золотий” і багато інших. Біля Японії і в Середземному морі живуть корали, скелет яких має рожевий колір. З цих дорогоцінних коралів ще в давні часи почали створювати шедеври ювелірного мистецтва – намиста, брошки, браслети, перстні та інші прикраси.
Корал – дуже гарний камінь, що має близько 2500 різновидів. Найбільше відомі різновиди червоного кольору. До речі, колір мають тільки живі корали, «мертві» завжди білі.
Червоний корал – дорогоцінний камінь, у природі, матовий, хоча може бути відполірований до скляного блиску. Він зазвичай застосовується в ювелірній справі і є найбільш затребуваним кольором. Забарвлення корала не тьмяніє з часом і при належному догляді може підтримуватися довго.
Тому не дивно, що їх збирають для декоративного використання. Червоні коралові прикраси залишаються в моді з часів Стародавнього Єгипту. Останнім часом ці дорогоцінні камені особливо популярні.
Прикраси з коралів різного кольору виготовляли понад дві тисячі років. Мода на вироби та прикраси з дорогоцінних поліпів існувала у всіх державах і в усі часи. Наприклад рожевий корал був дуже популярний ще в стародавньому Китаї.
Чорний корал по своїй міцності близький до перлів і слонової кістки. Його краса заслужено зробила його дуже популярним у східних країнах ще з найдавніших часів.
Гавайський корал має дуже гарне забарвлення золотистого кольору. З нього створюють дуже дорогі коралові буси персні, брошки і кулони.
У лагунах Океанії зустрічаються корали, які мають забарвлення красивого синього кольору. На жаль, з часом вони мають властивість вигоряти під дією сонячного світла.
З давніх-давен коралові намиста завжди любили жінки, а дозволити його собі могли лише заможні панянки. Прикраси з червоного коралу завжди слугували як оберіг. Вважалося, що вони здатні запобігти нещастю і захистити від хвороб. А ще власників червоних коралів завжди супроводжує успіх та гармонія в подружньому житті.
У Неаполі існує музей коралів як ювелірних виробів. Там зібрано багато інформації з історії їх використання і велика колекція прикрас з них, створених з давніх часів до наших днів.
Ось такий цінний камінь – корал подарувало людству море.
Завітайте до краєзнавчого музею і ви побачите справжнє коралове намисто на власні очі.
#історія_одного_експоната
#краєзнавчий_музей_Кропивницький