Сьогодні, 18 квітня, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Дмитра Чижевського відбулася творча зустріч «Застигла в камені краса» з нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних міст. У зустрічі взяли участь архітектори, архівісти, бібліотекарі та співробітники обласного краєзнавчого музею.
На заході було презентовано спільний проєкт Державного архіву Кіровоградської області, Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, ОУНБ ім. Д.Чижевського та Музея мистецтв – віртуальний виставковий проєкт «Ганна Дмитрян – меценатка з роду Мартакі». Цей проєкт покликаний увіковічнити пам’ять про відому благодійницю Ганну Дмитрян, висвітлити її доброчиність, а також висловити вдячність за той культурний спадок, який вона залишила нащадкам. Заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей краєзнавчого музею Павло Рибалко розповів присутнім про ескізні роботи скульптора Віктора Френчка, що зберігаються в музеї. Саме вони стали основою для створення меморіальної дошки на честь благодійниці та засновниці лікарні Святої Анни Ганни Дмитрян. Відкриття барельєфу відбулося у 2018 році на одному з корпусів лікарні. В музеї також зберігається оригінал книги, присвячений лікарні Святої Анни, яку було презентовано на заході. А також Павло Рибалко представив курсову роботу про першого головного лікаря цієї лікарні Йосипа Юцевича.
Зазначимо, що найбільшим проєктом для Ганни Дмитрян стала лікарня Червоного Хреста в Єлисаветграді, яка за її заповітом була перейменована на честь її покійної доньки Анни. Символічно, що саме 18 квітня 1918 року було засновано Товариство Червоного Хреста України, яке в цьому році відзначає 105-річницю.
Детальніше з проєктом «Ганна Дмитрян – меценатка з роду Мартакі» можна знайомитись за посиланням https://dakiro.kr-admin.gov.ua/v/2023/04-17/index.html