Сьогодні, 14 квітня, в обласному краєзнавчому музеї відкрилася благодійна виставка «Відлуння війни, що триває». Метою виставки є збір коштів для допомоги бойовим медикам, які боронять Україну у лавах ЗСУ.
Модератор заходу, завідувачка відділу історії Валентина Пархомчук зазначила, що це перший спільний проєкт обласного краєзнавчого музею з громадським об’єднанням «Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького», комунальним закладом «Обласний ресурсний центр з питань допомоги учасникам антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам»», волонтерами «Krop:hub. Кропивницький».
Заступник начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова під час свого виступу наголосила, що виставка представляє собою не просто зібрання зброї та військової амуніції, це концепція майбутнього музею російсько-української війни, який закарбує шлях українського народу до Перемоги. Але головна мета виставки – привернути увагу громадськості, нагадати, що війна триває, шо кожен на своєму місці повинен допомагати нашим захисникам, та закликала приєднатись до благодійного збору на підтримку українських військових медиків.
У свою чергу директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко відзначив, що війна, яка триває, є народною, і кожен українець всіляко допомагає силам оборони України боротися проти російської навали, підтримує військових, які на фронті боронять нашу державу. А спільний проєкт музею з волонтерами для підтримки бойових медиків є одним з тих кроків, який допоможе наближенню нашої спільної Перемоги. Від колективу музею він передав перший внесок до благодійної скриньки.
Волонтерка «Krop:hub. Кропивницький» Ірина Гуцалюк розповіла учасникам заходу про історію виникнення ідеї проєкту та про роботу волонтерів, які також допомагають військовим медикам. Про представлені елементи озброєння, які передали земляки-військовослужбовці, розповів старший науковий співробітник відділу історії Володимир Мороз. Він наголосив, що експонати виставки є знаряддями вбивства українців та матеріальними доказами злочинів рашистів в Україні.
У 2014 році росія анексувала український Крим та розпочала війну на Донбасі. Упродовж цих років та з початку повномасштабного вторгнення наші мужні захисники героїчно боронять Україну. І поряд з ними – бойові медики, які виконують свій професійний обов’язок на передовій, у військових шпиталях та під постійними обстрілами, рятують життя наших військових і цивільних.
Запрошуємо жителів та гостей області відвідати благодійну виставку «Відлуння війни, що триває» та долучитися до збору коштів на підтримку бойових медиків. Виставка експонуватиметься в обласному краєзнавчому музеї до 5 травня.