Сьогодні, 12 квітня, в обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Великодня писанка – оберіг України» та майстер-клас із розпису писанки.
Модератор заходу, провідний науковий співробітник відділу історії Алла Забабуріна провела для присутніх презентацію про історію української писанки, про її особливості, різновиди та відомих майстринь-писанкарок нашого краю.
Науковий співробітник відділу історії, кандидат історичних наук Світлана Проскурова розповіла про історію дослідження української писанки.
М. Максимович, М. Сумцов, В. Щербаківський, С. Килимник заклали підвалини до вивчення писанкарства в Україні, а фундатор музею Володимир Ястребов – до вивчення писанкарства в нашому регіоні.
Заступник директора музею з обліку і збереження музейних цінностей Павло Рибалко розповів про власні дослідження долі колекції писанок Володимира Ястребова, зібраних ним разом зі своїми учнями у 80-х роках ХІХ століття. Унікальні писанки-реконструкції з цієї колекції, виконані відомою майстринею Іриною Михалевич, були презентовані на сьогоднішній виставці.
Засновник творчої майстерні «Будяк Кучерявий», писанкар, член команди проєкту «Баба Єлька» Костянтин Данильченко провів для присутніх майстер-клас зі створення великодніх писанок у традиційному виконанні та з використанням різних матеріалів і барвників.
У приємній атмосфері, допомагаючи один одному, запрошені учні Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі ознайомилися з традиціями писанкарства та створили свої перші писанки.