Сьогодні, 8 квітня, в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація фотовиставки Олександра Ткаченка – «Чорнобильська зона». Автор фотографій – наш земляк із села Рівного Новоукраїнського району, фотограф та військовий розвідник, боєць батальйону ГУР «Реванш». 16 січня цього року він загинув у Бахмуті, боронячи українську землю від російських загарбників. На момент загибелі Олександру було 24 роки.
Ще з дитинства захопленням Сашка стала фотографія. На перші зароблені кошти він купив фотоапарат, фіксуючи цікаві миттєвості своїх екстремальних подорожей. Екстрім був невід’ємною частиною його життя. Найулюбленішим місцем хлопця стала зона відчуження навколо Чорнобильської АЕС. Останні фото з Чорнобильської зони були зроблені ним в ніч на перше січня 2022 року.
В пам’ять про Олександра його брат Станіслав Прокопчук передав до обласного краєзнавчого музею фотороботи, які представлені на виставці.
Вшанувати пам’ять бійця прийшли його рідні, близькі друзі та односельці, які поділилися спогадами про Сашка. Серед них батько Олександра Віталій Григорович, його близька родичка Наталія Маніцька, вчителька Рівнянського ліцею №2 Тетяна Соколенко.
До присутніх звернувся директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко. Він зазначив, що у війні, яку розв’язав проти України її споконвічний ворог – росія, гинуть найкращі представники українського народу. І Олександр – один з тих Героїв, який є прикладом надзвичайної мужності, сили та незламності. Сьогодні ми платимо надзвичайно високу ціну за свою свободу та збереження української державності. Саме тому український народ має встояти та перемогти. А пам’ять про Олександра залишиться у його роботах виставки, яка відтепер стане невід’ємною частиною музею.
Також Борис Шевченко вручив подяку краєзнавчого музею організатору виставки «Чорнобильська зона» Станіславу Прокопчуку.
Виставка експонуватиметься протягом місяця. Запрошуємо усіх бажаючих, жителів і гостей нашої області відвідати обласний краєзнавчий музей та ознайомитися з фотороботами Олександра Ткаченка.