6 квітня, в обласному краєзнавчому музеї, у рамках проєкту «Зі словом і зброєю – до Перемоги», презентували гімн окремого дев’ятого стрілецького батальйону. На заході були присутні військовослужбовці бойового підрозділу, які проходили лікування у шпиталі і найближчими днями повертаються на передову.
Директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко подякував захисникам, які наближають нашу Перемогу. Він наголосив, що проєкт «Зі словом і зброєю – до Перемоги» покликаний через літературне слово донести до громадськості інформацію про самобутню культуру українського народу, який нині протистоїть російським загарбникам і виборює свою незалежність на полі бою. Він побажав нашим військовим здоров’я, щоб їх рідні і близькі були в безпеці, а всім присутнім найшвидшого настання переможного миру.
Модератор заходу, поет Олександр Косенко повідомив, що до створення військово маршу долучилися митці з міста Кропивницького. Автором слів став відомий у місті поет Микола Барабуля, автор музики – композитор Володимир Лобач.
Старший науковий співробітник відділу історії Володимир Мороз розповів присутнім про історію створення військових гімнів, про їх важливість у піднятті бойового духу воїнів, вираження їх єдності та поліпшення емоційного стану бійців.
Під час заходу вперше гімн окремого дев’ятого стрілецького батальйону для присутніх виконав музичний колектив під керівництвом композитора Володимира Лобача. А творчу атмосферу пісенними композиціями створили викладачі та учні першої і другої музичних шкіл міста Кропивницького.
На згадку про зустріч військовики передали до фондів обласного краєзнавчого музею прапор батальйону, а автори – запис гімну зі своїми автографами та автографами бійців.
Віримо у Збройні сили України! Україна переможе!