Сьогодні, 6 квітня, в обласному краєзнавчому музеї, у рамках історико-краєзнавчого дискусійного клубу «Кліо», відбулася презентація книги «Колгоспне кріпацтво» відомого історика та краєзнавця Івана Петренка.
Модератор заходу, старший науковий співробітник відділу історії Сергій Мілютін наголосив, що «Колгоспне кріпацтво» є одним із найкращих видань останніх років про найбільшу трагедію українського народу.
Презентуючи свою книгу Іван Данилович наголосив, що прагнув донести до громадськості інформацію про події, які відбувалися на території нашого краю у 30-ті роки минулого століття, про те як сталінський режим намагався знищити та підкорити українців через нещадну колгоспну експлуатацію та виховання українських дітей у дусі покори радянській державі.
Автор зазначив, що основою його книги стали документальні дослідження комуністичного терору, що здійснювався у селах нинішньої Кіровоградщини в 20 – 40-х роках XX століття.
Людиноненависницька політика комуністичного режиму обернулася для мешканців українських сіл небувалою експлуатацією, злиднями, постійним страхом перед державою та масовою смертю від голоду. Це стало результатом розкуркулення, репресій, масових грабунків та вбивств радянськими карателями вільних українців – хліборобів, здійснення над ними державних експериментів з колективізації.
На завершення Сергій Мілютін подякував автору за його дослідницьку роботу та наголосив, що книга «Колгоспне кріпацтво» зберігатиме свою актуальність тривалий час.