Наукові співробітники обласного краєзнавчого музею взяли участь у презентації Великоднього проєкту Етнолабораторія “Баба Єлька” – «Писанки Кропивниччини». Куратор виставки, завідуюча етнолабраторії Світлана Листюк розповіла про ідею проєкту, традиції писанкарства, географію поширення представлених писанок.
Майстриня Ірина Михалевич презентувала 12 писанок, відтворених нею за ескізами писанок краєзнавчого музею із колекції Володимира Ястребова. Їх розмістили в шоломах, наповнених пшеницею, воїнів третього полку спецпризначення, як символах боротьби та відродження України. Один із шоломів належить загиблому воїну Михайлу Чабан, який боронив нашу країну.
Наукова співробітниця краєзнавчого музею Світлана Проскурова відзначила, що на початку 2000-х років музей розпочав науково-дослідну роботу з колекцією писанок. Підсумком цього стало видання у 2010 році книги Павла Рибалко «Колекція писанок Володимира Ястребова». Розвідку тоді високо оцінив знаний краєзнавець міста Сергій Шевченко.
Світлана Проскурова пояснила символіку писанок Кропивниччини, розповіла про великодні звичаї українців дарувати писанки як обереги. А також зазначила, що писанкарство не відоме в росії, і є культурною спадщиною України.
Нині писанки є символами відродження та нашої Перемоги!