Сьогодні, 16 березня, в обласному краєзнавчому музеї відбулась перша публічна лекція про відомих земляків, які формували українську національну ідентичність. Про спільний проєкт історико-краєзнавчого дискусійного клубу «Кліо» та Регіонального центру наукових досліджень з історії України розповів модератор заходу, старший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею Сергій Мілютін.
Героєм першої лекції став український громадський діяч, політик, прозаїк, драматург та художник Володимир Винниченко, який народився у колишньому Єлисаветграді.
Про життєвий і творчий шлях письменника та політика розповів доктор філологічних наук, заслужений працівник освіти України, професор Сергій Михида. Він зазначив, що національне відродження України було мрією митця, він тонко відчував мистецькі та політичні тенденції того часу.
На його думку, Володимир Винниченко возвеличив Україну в мистецькому та літературному світі, залишив значний творчий спадок, але був маловідомим серед своїх сучасників.
У свою чергу, Сергій Мілютін зауважив, що в наш час постать Винниченка залишається актуальною та заслуговує на те, щоб якомога більше дізнатися про відомого земляка.