У Кропивницькому презентували видання «Археологія України за роки незалежності» Фахове видання присвячене здобуткам української археологічної науки за роки незалежності України, було презентовано сьогодні, 14 березня в Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка. Окремі його сторінки розповідають про дослідження на території нашої області.
Директор Археологічного музею імені Нінелі Бокій при Центральноукраїнському державному університеті, доцент та проректор з науково-педагогічної роботи Ірина Козир презентуючи книгу, розповіла, що видання було затверджено до друку Вченою радою Інституту археології ще в січні 2022 року, але вторгнення рф в Україну завадило її вчасному виходу. Тож, перша презентація відбулася в Музеї історії Києва через рік, 19 січня 2023 року. Допомогу в її виданні надав Німецький археологічний інститут. Це гарно ілюстрована в науково-популярному стилі книга, що розповідає про здобутки української археології за останні 30 років.
Варто зазначити, що один з головних редакторів видання, доктор історичних наук Денис Гречко нині перебуває на фронті та зі зброєю в руках захищає територіальну цілісність та суверенітет України. Він звернувся до учасників презентації через відеозвернення, в якому зазначив, що проєкт виявився вдалим, проте у науковців роботи ще багато і важливо продовжувати деталізувати археологічну мапу України.
Про знакові археологічні відкриття, зроблені на території нашого регіону, розповіли відомі науковці, кандидат історичних наук Микола Тупчієнко та викладач Центральноукраїнського державного університету Кирило Панченко.
Примірники видання було передано освітнім, музейним та бібліотечним закладам обласного центру. Окрім того, всі бажаючі можуть ознайомитись з електронною версією видання на сайті Спілки археологів України.