Чим унікальна для розвитку українського театру, для формування української оперної режисури музична постановка «Вечорниці» Петра Ніщинського? Про це сьогодні, 14 березня, розповідала в обласному краєзнавчому музеї заслужена діячка мистецтв України, викладач-методист Кропивницького музичного фахового коледжу Марина Долгіх. Захід проходив у рамках історико-краєзнавчого дискусійного клубу «Кліо».
Модератор заходу, старший науковий співробітник відділу історії Сергій Мілютін зазначив, що започатковано цілу серію заходів, присвячених нашим видатним землякам, історії мистецтва та культури рідного краю. І музична постановка «Вечорниць» композитора Петра Ніщинського є важливою сторінкою в історії української музичної культури.
Марина Долгіх розповіла про життєвий шлях видатного митця та про свої дослідження історії створення «Вечорниць». Зокрема, вона зазначила, що ця вистава фактично є першою «репетицією» створення українського музичного драматичного театру.
Студентка музичного фахового коледжу Софія Сидорська виконала для присутніх музичну партію Хазяйки з «Вечорниць».
Продовжуємо тематичні зустрічі з обговорення цікавих та маловідомих сторінок історії нашого краю у рамках історико-краєзнавчого дискусійного клубу «Кліо».