У рамках відзначення Шевченківських днів 10 березня в обласному краєзнавчому музеї відбувся поетичний вечір, присвячений вшануванню пам’яті Тараса Шевченка.
Модератор заходу, провідний науковий співробітник відділу історії Алла Забабуріна зазначила, що цьогоріч заходи, пов’язані із вшануванням Кобзаря, проходять в умовах воєнного стану. У час, коли Україна остаточно «рве кайдани» зі своїм одвічним ворогом – російською імперією, спадкоємцем якої є сучасна росія.
Старший науковий співробітник відділу історії Володимир Мороз розповів про втілення постаті Тараса Шевченка в образотворчому мистецтві, а саме про оригінальну трактовку образу українського пророка художником-земляком Володимиром Федоровим (1920-1986).
Захід було проведено спільно з ГО «Єдина родина Кропивниччини» (керівник Олена Степанок), представниками Міністерства у справах ветеранів України у Кіровоградській області (Людмила Гуріна) на базі виставки «Живу завдяки тобі». Участь у заході взяли також курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ – Максим Кухта та Тамара Нужна.
Присутні ознайомилися з життям та творчою спадщиною Тараса Шевченка, переглянули унікальні експонати із фондів обласного краєзнавчого музею та зачитали свої улюблені вірші славетного Кобзаря.
Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.