Сьогодні, 6 березня в Олександрійському міському музейному центрі імені А.Ф. Худякової, за підтримки обласного краєзнавчого музею, відбулася презентація виставки Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті – «Комунізм = Рашизм».
У заході взяли участь студенти та учні місцевих навчальних закладів, жителі Олександрії.
До присутніх звернувся заступник директора обласного краєзнавчого музею Владислав Колесніченко. Він зазначив, що комунізм та рашизм тотожні. Це тоталітарні та злочинні ідеології, які мають бути засуджені. Емоційно важко сприймати долі наших співвітчизників, які переслідувались та знищувались тільки за те, що були українцями. У наші дні рашисти, так саме як їх попередники, прагнуть винищити українську націю та ліквідувати українську державність.
Тому єдиним шляхом для нашого народу є боротьба та перемога над російськими загарбниками.
Завідувачка відділу історії Олександрійського міського музейного центру Людмила Шевченко під час презентації виставки провела паралелі між історіями тринадцяти українців, яких було репресовано у радянському союзі та закатовано російськими окупантами. Жоден з них не був військовим, це були прості вчителі, фермери, науковці, культурні діячі, долі яких зруйнували тоталітарні режими минулого та сьогодення.
Нагадаємо, що Олександрія стала вже другим містом області, де експонується виставка «Комунізм = Рашизм», до цього вона експонувалася у місті Кропивницькому, в обласному краєзнавчому музеї.