16 лютого, у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, за сприяння та участі департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації, обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка, відбулася презентація громадського просвітницького проєкту – «Зі словом і зброєю – до Перемоги!»
У вступному слові директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко відмітив, що проєкт має на меті, говорячи словами славетного Євгена Маланюка, напружене творення Духовної Суверенності, утвердження історичної пам’яті та ідентичності українського народу на кращих прикладах наших сучасників та духовних велетів минувшини.
До учасників заходу звернулася директорка департаменту культури та туризму Кіровоградської ОВА Ул’яна Соколенко. Вона зазначила, що просвітницький проєкт, який покликаний популяризувати наших земляків – письменників, які зі зброєю в руках боронять Україну та не полишають свою літературну діяльність, є надзвичайно важливим і необхідним у реаліях сьогодення. Особливо цей проєкт є корисним для молодого покоління, адже саме молодь у найближчому майбутньому формуватиме порядок денний української держави. Також Ул’яна Соколенко запропонувала розширити формат проєкту, залучивши до нього більше представників громадськості та інші заклади культури.
Старший науковий співробітник музею, поет Олександр Косенко передав до фондів музею книги поета – земляка, учасника бойових дій Станіслава Новицького, та бойові трофеї, які разом з бойовим побратимом Іваном Сердюковим були виявлені на місці боїв під Харковом після розгрому російських окупантів. Як зауважив Олександр Косенко, ці предмети будуть свідчити про наші перемоги перед прийдешніми поколіннями, а книги поета-воїна будуть свідченням незламності українського духу. Поетеса Марина Єрмолаєва прочитала присутнім вірші Станіслава Новицького та власні твори.
Про духовну спорідненість багатьох поколінь борців за свободу та незалежність, про нинішніх незламних захисників України на прикладі Юрія Дарагана, Євгена Маланюка, Станіслава Новицького та Марини Єрмолаєвої говорив професор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Сергій Михида.
Громадська діячка, поетеса Олена Надутенко розповіла про роль громадськості та бізнесу на шляху до нашої Перемоги. Сказала пані Олена і своє поетичне слово. У рамках презентації проєкту присутні мали можливість ознайомитися з виставкою книг та публікацій поета Станіслава Новицького, яку з цієї нагоди підготувала обласна бібліотека для юнацтва імені Євгена Маланюка.