З давніх-давен звичаї та обряди займали важливе місце в житті нашого народу. Українці з особливою щедрістю і радістю відзначали свята, шанували традиції і вірили у щасливу долю.
Сьогодні, співробітники відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею провели інтерактивний захід «Звичаї та обряди українського народу», на якому ознайомили всіх присутніх з прадавніми традиціями нашого краю, які сягають сивої давнини. Гості заходу дізналися як українці святкували Катерини та Андрія, що робили і готували на Миколая, які 12 страв були обов’язковими на Святий вечір, як готувалися до Різдва та колядок.
Особливе місце в українській культурі, займав, солом’яний Дідух – автентичний символ свята Різдва. Колись наші предки казали: «Дідух – до хати, біда – з хати». Сьогодні дерево Роду, як старовинний оберіг потроху вертається в наше життя та домівки. На передодні різдвяних свят старовинний символ можна придбати в різних крамничках та майстернях, але виготовлений власноруч Дідух принесе вам безліч емоцій та задоволення, що ми і зробили! А навчала всіх нас робити справжнього Дідуха, талановита майстриня, Оксана Калюжна, за що їй щира вдячність!!!
Всі учасники заходу отримали масу позитивних емоцій та гарний настрій! Пам’ятаймо про свій обов’язок, берегти, шанувати і відроджувати традиції свого народу для прийдешніх поколінь.
Щиро дякуємо всім учасникам заходу! До нових зустрічей в краєзнавчому музеї!!!