Добігає кінця 2022-й рік, який змінив наше життя на до і після… «До» ми були сповнені творчих планів, амбітних проектів, «Після» – все по-іншому…Згорнуті стаціонарні експозиції, не втілені деякі плани…
Члени нашого колективу з перших днів повномасштабного вторгнення долучилися до волонтерської діяльності, збирали допомогу, плели сітки для фронту, готували їжу для бійців територіальної оборони, сортували гуманітарну допомогу та зустрічали переселенців, підтримували один одного та поступово поверталися до звичної роботи – створювали виставки, проводили заходи, формували колекції.
Одним із пріоритетних напрямків роботи музею стало висвітлення сучасних подій, пов’язаних з російсько-українською війною. Першою стала фотовиставка про злочини путіна в Україні, а першим експонатом – марка спеціального погашення «Русскій воєнний корабль, іді…!».
Влітку була створена стаціонарна виставка «Україна: полум’я війни 2014 – 2022», значну частину якої склали предмети, що належали знищеним на кордонах нашої області рашистам, які були передані до музею нашими військовослужбовцями та волонтерами, надихаючі малюнки військовослужбовця ЗСУ Сергія Марущака та меморіальні речі загиблих на війні земляків. Також була фотовиставка «Туризм в умовах війни», що привернула увагу громадськості до знищених пам’яток культури і наголошувала на важливості збереження культурної спадщини. Відкривалися і благодійні проекти, серед яких виставка картин нашого земляка, художника Олега Турченка «Без калини нема України». Кошти, що були отримані від продажу його картин, були передані на придбання квадрокоптеру для військової частини, у якій бойовим медиком служить наша колега Тетяна Назаренко.
Колектив, профком та адміністрація музею здійснювали благодійну допомогу військовослужбовцям ЗСУ, яку передавали через командира добровольчого формування КМТГ № 1 «Чорний Ворон» Миколу Джогана та помічника начальника служби в/ч А7093 Олега Копила, а також членам родин співробітників музею, чиї рідні перебувають на фронті.
Дякуємо за добросовісну і щиру роботу, колеги! Дякуємо за співпрацю органам влади та місцевого самоврядування, зокрема Андрію Райковичу, Сергію Шульзі, Юрію Семенюку, Ул’яні Соколенко, Зої Кадук, Людмилі Гуріній, Валентині Животовській, Олені Трибуцькій, численним друзям і партнерам нашого музею – Кіровоградській дирекції АТ «Укрпошта», ГО «Єдина родина Кропивниччини», Олені Степанок та Аллі Кондаковій, «Гуманітарному центру імені Святого Миколая Чудотворця УГКЦ міста Кропивницького» Івану Третяку, Музейному кризовому центру Лесі Клименко, Туристично – інформаційному центру міста Кропивницького, ГО «ЯМаріуполь», краєзнавцям та громадським активістам Володимиру Нагорному, Олександру Колотусі, Анжелі Савченко та багатьом іншим.
Окремо дякуємо за благодійну допомогу для члена нашого колективу, нині військовослужбовця ЗСУ, надану за участю Кіровоградської обласної організації працівників культури, Центрального комітету профспілки працівників культури України та міжнародних профспілкових організацій.
Але найбільша наша шана і вдячність Збройним силам України, які ціною власного життя дають нам можливість жити і працювати!
У прийдешньому році бажаємо лише одного – переможного миру Україні, нашим Силам Оборони – витримки, а нам усім здоров’я і наснаги!