Численні елементи військового спорядження, солдатські каски, котелки, протигази, диски від кулеметів, фрагменти військової техніки, а також гільзи від артилерійських снарядів радянської та німецької армій були виявлені цього року на Кіровоградщині, під час пошукових робіт поблизу населених пунктів Червонокостянтинівка та Братське Олександрійського району.
Військові раритети передав музею представник спеціалізованого пошукового підприємства «Військова археологія» Максим Громов.
Великий інтерес у наукових співробітників відділу фондів (Зоя Грицайова, Наталія Чудинович, Зінаїда Андреєва), заступника директора з обліку і збереження музейних цінностей Павла Рибалка та заступника директора з наукової роботи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Владислава Колесниченко викликали агітаційні листівки, що були виявлені пошуковцями на місцях колишніх боїв, і дивом збереглися до наших днів.
З них, дві радянські листівки із зверненням до німецьких генералів, офіцерів та солдатів від «Національного комітету «Вільна Німеччина», що був сформований з німецьких антифашистів та військовополонених, захоплених у полон під Сталінградом. На сьогодні це надзвичайно рідкісні та цінні історичні документи часів Другої світової війни.