1-го грудня, з нагоди 30-ї річниці проведення Всеукраїнського референдуму щодо незалежності України, у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація друкованого видання «Кіровоградщина у 1991 році. Проголошення незалежності України», над розробкою якого працював колектив Регіонального центру наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань Кіровоградської обласної ради та фотовиставки «Ти у мене єдина», яку підготували співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею до 30-річчя незалежності нашої держави.
У виданні розповідається про події 1991-го року, зокрема 24 серпня, у районах Кіровоградщини та в обласному центрі. Журнал не має оціночних суджень та суб’єктивізму, а лише висвітлює реальні історичні події.
«Я особисто голосував на референдумі за проголошення України незалежною державою й тому дуже добре пам’ятаю ці часи. Це видання – можливість для старшого покоління поринути у спогади об’єднання усіх людей навколо ідеї незалежності, а молоді – детально вивчити участь жителів Кіровоградщини у становленні державності», – зазначив перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк.
До учасників заходу з вітальним словом звернулась директор департаменту культури та туризму облдержадміністрації Ульяна Соколенко. Вона відзначила, що дуже важливо, що події тридцятирічної давнини, які стали нашою історією, сьогодні досліджуються та широко висвітлюються, з тим щоб донести їх до молодого покоління, учнів, студентів, які народилися вже після здобуття Україною незалежності. Ул’яна Соколенко також подякувала усім, хто долучився до створення такого необхідного у наші дні історичного видання.
Своїми спогадами про боротьбу на Кіровоградщині за проголошення незалежності України поділилися з присутніми учасники тих подій Олександр Ромащенко, Світлана Орел та Сергій Запорожан.
Директорка Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Ірина Смаглюк ознайомила з фотовиставкою «Ти у мене єдина», на якій відображено найбільш знакові події у різних сферах життя нашої області за 30 років незалежності України.