28 жовтня у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Кіровоградці на фронтах ІІ світової війни», присвяченої 77-й річниці вигнання нацистських окупантів з України.
Виставка має особливе значення в аспекті сьогодення, так як проводиться з метою національно – патріотичного виховання молоді, гідного вшанування загиблих в роки Другої світової війни.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про воїнів, партизанів, підпільників, трудівників тилу, які віддали життя в боротьбі з нацизмом.
Відкрила виставку Пархомчук Валентина Олександрівна – завідувач відділу історії обласного краєзнавчого музею. У своєму виступі вона закцентувала увагу присутніх на важливості проведення заходів з патріотичного виховання, адже співробітники відділу історії на виставках, екскурсіях, конференціях сприяють тому, щоб школярі, студенти вивчали, знали, шанували історію рідного краю.
Маршанін Анатолій Васильович – старший науковий співробітник відділу історії провів екскурсію за матеріалами виставки, розповів про героїв Кіровоградщини О. Бур’янову, І. Долженка, І. Діброву, П. Лахмана, Г.Балицького, В. Галушкіна, В. Крангач, М. Каліхова, М. Кандідова, котрі завдяки мужності і відвазі здійснили внесок у звільнення України від нацистських загарбників.
У заключному слові Шевченко Борис Леонідович – старший науковий співробітник відділу історії зауважив, що матеріали виставки «Кіровоградці на фронтах ІІ світової війни» не залишать відвідувачів байдужими, допоможуть глибше пізнати трагічні та героїчні сторінки історії рідного краю, України в період 1941 – 1945 років, сприятимуть розумінню, що між полеглими героями і сучасниками є спільне – це Батьківщина.
Виставка розрахована на всі категорії відвідувачів.
Термін експонування – з 28 жовтня по 27 листопада 2021 року.