Обласний краєзнавчий музей долучився до проєкту «Кіровоградщина – мандруй у минуле». «Кіровоградщина – мандруй у минуле» – новий проєкт, ініційований департаментом культури та туризму Кіровоградської облдержадміністрації спільно з «Гончаренко Центр. Кропивницький».
Мета проекту, за словами одного з кураторів проєкту Миколи Середенка, дослідити та популяризувати відомі та маловідомі пам’ятки архітектури, історії та археології, розташовані на території області, сприяти їх охороні та відновленню.
У рамках проєкту заплановано здійснити сім мандрівок регіонами Кіровоградщини. Перша така поїздка пролягла 8 жовтня на Олександрівщину та колишню Знам’янщину. У складі групи були громадські активісти, музейні та бібліотечні працівники, фотомайстри, молодіжні блогери, представники ЗМІ з обласного центру.
На Олександрівщині гості побували у Розумівці, Кримках, Бірках та Іванівці, де відвідали пам’ятку архітектури національного значення – Хресто-Воздвиженську церкву, пам’ятки архітектури місцевого значення – Свято-Параскевську церкву, Свято-Миколаївську церкву, Церкву Різдва Пресвятої Богородиці, музей історії села Розумівка – філію Олександрівського краєзнавчого музею, садибу «Вершина».
Учасники мандрівки також побували у Диківці, де відвідали діючий Свято-Богоявленський жіночий монастир, у Ясинуватці оглянули руїни величної споруди – замок Вінберга, та у Суботцях заглянули до церкви Святого Максима Сповідника.
Отримані під час поїздок фотознімки та інформація у подальшому будуть використані для створення публікацій у ЗМІ та соціальних мережах, а також для виставок, що популяризуватимуть пам’ятки нашого краю.