Сьогодні в Меморіальному музеї М. Л. Кропивницького відбувся ще один із серії заходів до святкування Дня міста Кропивницький: «Кропивницький – ім’я доброї слави». У переддень свята під час екскурсії музеєм допитливі та уважні вихованці з Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат мали змогу дізналися більше про життя та творчість Марка Кропивницького і його зв’язок із нашим містом, ознайомилися з виставкою прекрасної майстрині м. Кропивницький Валентини Дробишевської «Краса як потреба життя»…
Особливою частиною вечора стала зустріч із добрим другом нашого музею – до нас завітав історик, викладач із Кіровоградський ОІППО Юрій Митрофаненко.
Дотепно і з гумором пан Юрій розповів про відому йому цікаві факти, що стосуються Марка Кропивницького та його здобутків, що вплинули на саме збереження національної самосвідомості українців: «Якщо закон став беззаконням, то спротив стає обов’язком. Так було і в роки Кропивницького, коли було заборонене все українське», – підкреслив історик. Під час зустрічі з Юрієм Станіславовичем перед учнями 10-Б класу постала надзвичайно барвиста паралель в назві міста, що вливає на його суть, а отже і майбутнє: Сергій Кіров – автор горезвісного закону про 5 колосків, один із організаторів голодомору 1932-33 років, до того ж – людина, що ніколи не бувала в нашому місті, – і Марко Кропивницький, який возвеличив його собою, створивши тут знаний в усьому світі Театр корифеїв.
Так у 2016 році воно стало дійсно унікальним, адже єдине в світі носить як назву ім’я театрального діяча, так воно нарешті отримало ім’я доброї слави – Кропивницький.
Дякуємо пану Юрію за ґрунтовну та цікаву розповідь, дякуємо й нашим гостям – завдяки всім вам наша зустріч стала по-справжньому чудовим способом відсвяткувати День міста Кропивницький!