До Дня міста Кропивницького у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки «Місто у просторі і часі: Єлисаветград – Зінов’євськ –Кірово – Кіровоград – Кропивницький».
Кропивницький святкує свій День міста щороку в третю суботу вересня. У 2021 році День міста Кропивницького припадає на 18 вересня. Виникнення сучасного Кропивницького пов’язане з фортецею святої Єлисавети, яка була заснована у 1754 році. Наше місто вже протягом 267 років неодноразово змінювало свою назву, але незмінною завжди залишалася його унікальна архітектура та вишуканий вигляд.
Мета виставки – дати можливість відвідувачам музею зазирнути у минуле міста, його вигляд, детально роздивитися особливості старовинних споруд, згадати людей, чиїми зусиллями воно змінювало своє обличчя протягом майже трьох століть, росло та розвивалося.
Головна ідея виставки – підкреслити, що місто – це динамічна структура, яка безперервно змінюється в просторі і часі, тому саме Кіровоградський обласний краєзнавчий музей є тим місцем, яке зберігає і популяризує історію краю, зокрема міста Кропивницького.
Джерельною базою виставки є фотоматеріали із основного та науково-допоміжного фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.
На відкриття виставки завітали вихованці кадетського підрозділу Комунального закладу «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького», заступник директора з військово-патріотичного виховання Андрійченко Валерій Володимирович, один із авторів книг з історії архітектури міста Кропивницького, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова, Володимир Поліщук, колеги та краєзнавці міста.
Гостей заходу з наступаючим Днем міста Кропивницького привітав заступник директора музею з науково-методичної роботи Владислав Колісніченко. Відкриваючи виставку він зазначив, що історія міста Кропивницького є надзвичайно багатою і цікавою, відображає історію країни, є своєрідним літописом нашого народу. Міста і населені пункти, подібно живому організму, весь час розвиваються, зростають, віддзеркалюючи у собі прожиті часи. Він, наголосив , що якщо присутні захоплюються історією свого міста, люблять його чарівні куточки, старовинні будівлі, то дана виставка допоможе краще пізнати його, познайомить з особливостями розвитку, спонукає детальніше вдивитися у будівлі, на які раніше не звертали уваги, дізнатися більше про ту чи іншу пам’ятку. Він повідомив, що з нагоди Дня міста 18 вересня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї буде вільний вхід для жителів і гостей міста.
Про історію фортеці Святої Єлисавети, яка дала початок місту Єлисаветграду, присутнім розповіла завідувачка відділу історії Валентина Пархомчук.
З матеріалами фотовиставки присутніх ознайомила старший науковий співробітник відділу історії Алла Забабуріна. Вона підкреслила, що небагатьом містам вдалося зберегти свій первісний вигляд без значних змін. На місцях старих будівель з’являються нові сучасні приміщення, інколи старовинні будівлі стоять поруч з бетонними гігантами, часом, з метою реконструкцій певних районів міста зносяться цілі старовинні квартали, тощо. Нашому місту пощастило у цьому плані більше: історичний центр міста майже зберігся, у реконструйованих промислових об’єктах продовжується трудове життя, зводяться нові храми, будуються сучасні житлові квартали, відкриваються нові пам’ятники, що вносить свої риси в архітектурне обличчя міста.
Краєзнавець, один із авторів книг з історії архітектури міста, журналіст Володимир Поліщук представив гостям свої дослідження. Він закцентував увагу присутніх на тому, що у місті є багато будинків, які мають статус архітектурних пам’яток і охороняються державою та розповів про архітекторів, які створювали архітектурне обличчя міста.
Гості виставки з цікавістю слухали доповідачів, активно задавали запитання, детально оглянули матеріали виставки і експозицію музею. 
Виставка буде діяти до 10 жовтня 2021 року. Усі бажаючі можуть її відвідати та замовити тематичну екскурсію за попереднім записом.
Чекаємо Вас за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 40.
Довідки за телефонами: (0522) 241962, 271841.