Фрагментовану надмогильну гранітну стелу доби бронзи було виявлено кілька років тому під час археологічних розкопок на одному з курганів, що розташований на території Кропивницького району. Справа у тому, що стародавній курган був жорстоко розграбований чорними копачами, і науковцям довелося терміново проводити рятувальні роботи.
Археологами серед інших предметів було виявлено кілька надмогильних стел різних епох, що належали народам, які населяли безкраї степи нашого краю. Окремі стели були вивчені на місці та навіть введені у науковий обіг. Втім, не маючи необхідного обладанння для підйому та транспортування, науковці не змогли забрати зазначені артефакти для подальшого їх дослідження та зберігання.
Вчора група наукових співробітників у складі заступника директора з обліку і збереження музейних цінностей обласного краєзнавчого музею Павла Рибалка, заступника директора з наукової роботи Владислав Влад Колесниченко та провідного наукового співробітника відділу обліку та охорони пам’яток культурної спадщини Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Vladyslav Shatkovskiy провели візуальне обстеження кургану і перевезли одну із стел доби бронзи до фондів музейного закладу.
Зважаючи на величезну історичну цінність таких стел, обласний краєзнавчий музей шукає спонсорів, які б допомогли в їх перевезенні. З даного питання звертатись за номером – (0522) 27 18 39 (відділ фондів Кіровоградський обласний краєзнавчий музей).