24 червня 2021 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Від Конституції Пилипа Орлика до Основного закону України ». Захід проведено з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України. Ця непересічна подія стала важливим кроком для забезпечення прав людини і громадянина і визначила правові основи незалежної України. Джерельною базою виставки стали плакати Українського інституту національної пам’яті, які у доступному вигляді, розкривають історію конституційного процесу на українських землях.
У вступному слові ведуча заходу старший науковий співробітник відділу історії Забабуріна Алла акцентувала увагу присутніх на важливості закріплення прав наших громадян на законодавчому рівні. Потім відвідувачі мали змогу переглянути документальну стрічку «Цей день в історії» про непростий шлях розробки української Конституції тривалістю 5 років та навіть суперечки між депутатами під час її ухвалення 28 червня 1996 року у Верховній Раді України.
За матеріалами відкритої виставки старший науковий співробітник відділу історії Анатолій Маршанін провів коротку екскурсію, охарактеризував віхи української демократії – від козаччини до нашого часу і аргументовано довів давність демократичних традицій в Україні.
На завершення заходу старший науковий співробітник відділу історії Алла Забабуріна відзначила, що документи такого значення є фундаментом, на якому всі передові країни побудували свій соціальний і економічний добробут. Україна, здобувши свою Конституцію, утвердила головні гуманістичні цінності і стала на шлях демократії і свободи.
Виставка «Від Конституції Пилипа Орлика до Основного закону України» розрахована на широке коло відвідувачів і сприяє розвитку громадянської відповідальності та правової обізнаності жителів нашого краю.
Чекаємо на вас у музеї.