22 травня 2021 року, в день відзначення 181-ї річниці від дня народження М. Кропивницького у меморіальному музеї його імені гості й учасники свята ознайомилися з експозицією новоствореної виставки «Калейдоскоп творів М. Кропивницького в роботах художників». Її основою стали роботи знаних земляків, які працювали над оформленням вистав театру імені М. Кропивницького у середині та другій половині ХХ ст.
Зокрема на виставці представлено роботи М. Сакевича, М. Добролежи, В. Пароконьєва, І. Алєксєєнка. Це ескізи до постановок п’єс М. Кропивницького «Доки сонце зійде, роса очі виїсть», «Дай серцю волю, заведе у неволю», «Пошились у дурні», «Невольник» (за Т. Шевченком), «По щучому велінню», «Вій» М. Кропивницького за М. Гоголем. Тут же експонуються декілька ескізів відомих художників О. Щегова та І. Левитської (з старих надходжень музею).
На виставці знайшлося місце й картині «Єлисаветград, Зимовий театр, кінець ХІХ ст.» художника Д. Скорейка (2012), що надійшла до музею напередодні свята та органічно вписалася в експозицію виставкової зали, як і портрет Марка Кропивницького невідомого автора.
Виставка побудована до 181-ї річниці від дня народження драматурга, наматеріалах з фондів Меморіального музею М. Л. Кропивницького.
Запрошуємо де перегляду!