8 квітня 2021 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Бориса Шевченко «Ерделівка і Копанки. Нариси з історії від найдавніших часів до сучасності».
Учасників заходу привітала директор обласного краєзнавчого музею Ірина Смаглюк.
Вона акцентувала увагу на важливості дослідження історії рідного краю і привітала автора – завідуючого науковою редакцією Кіровоградського обласного відділення агентства «Книга Памʼяті України», старшого наукового співробітника музею – з виходом книги та побажала йому подальших успіхів у роботі.
Татьяна Бабенко, яка разом зі своїм чоловіком Олександром Васильовичем є меценатами видання книги‚ розповіла присутнім про виникнення ідеї дослідження історії Копанок і Ерделівки та зауважила‚ що вивчення минулого рідного краю це надзвичайно потрібна справа.
На важливості використання архівних документів і матеріалів під час написання історико-краєзнавчих досліджень наголосив провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області‚ кандидат історичних наук Вадим Колєчкін.
Борис Шевченко у своєму виступі розповів про роботу над книгою‚ зазначивши‚ що у ній на основі архівних та опублікованих документів і матеріалів, історико-краєзнавчої літератури, а також меншою мірою спогадів, описується виникнення Ерделівки і Копанок у першій половині 1770-х років, їхня соціально-економічна історія, розвиток освіти, культури, медицини та церковно-релігійного життя у ХІХ – ХХ століттях. Окрема увага приділена висвітленню життєвого шляху і діяльності представників роду Ерделі.
Презентація книги відбулася під егідою Кіровоградського обласного відділення агентства «Книга Памʼяті України», обласного краєзнавчого музею та обласної організації Національної спілки краєзнавців України.