8 квітня 2021 року співробітники обласного краєзнавчого музею долучилися до громадської акції Державного агентства лісових ресурсів України «Створюємо ліси разом», що проходила на території державного підприємства «Оникіївське лісове господарство».
Акція «Створюємо ліси разом» стартувала 21 березня і триватиме до 17 квітня, коли відзначається День довкілля. Тому всі охочі можуть долучитися до озеленення степової Кіровоградщини. Лісівники запрошують приєднатися до весняної посадки лісу й власними руками зробити внесок у збереження довкілля.
Мета акції – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, зацікавленість у збереженні лісів та роз’яснення жителям Кіровоградщини важливості створення нових лісових насаджень.
Участь у посадці молодого лісу взяли голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга, начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко, державні службовці, представники установ та закладів області. Приєдналися до акції і співробітники відділу природи Вікторія Слюсаренко, Світлана Саванчук, Дарʼя Демченко разом із заступником директора з наукової роботи обласного краєзнавчого музею Владиславом Колесніченко.
Це надзвичайно важлива справа, адже ліс – легені нашої планети і вирощувати його, справа не з легких.
Загалом під час весняної посадки лісу в 2021 році кіровоградські лісівники планують створити 304 га лісів. Зокрема провести лісовідновлювальні роботи на площі 140 га і створити нові ліси на 164 га. Під час проведення лісопосадкових робіт лісівники разом з волонтерами висадять близько 1,1 мільйона саджанців та висіють понад 4 тонни лісового насіння. На сьогодні вже посаджено ліс на площі 64 га, у тому числі 18 га нових, захисних лісових насаджень.
Ліс вимагає дбайливого догляду, постійної турботи про себе. Пам’ятаймо про це, коли заходимо в лісові посадки. Давайте будемо обережними в них, не зламаємо жодної гілочки, не дамо загинути жодному деревцю. Адже перед нами диво природи – ліс. І хай він зростає на радість людям, хай йому щастить на добрих господарів і відвідувачів!
Хочемо висловити щиру подяку працівникам обласного управління лісового та мисливського господарства, всім лісівникам області, які щороку проводять різноманітні природоохоронні акції, опікуються нашими лісами та бережуть довкілля.
Саджайте дерева, бережіть ліс і приходьте до обласного краєзнавчого музею!
ЗУСТРІЧАЄМО ВЕСНУ РАЗОМ!