Сьогодні Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм був проведений методичний онлайн-семінар на тему «Актуальні питання розвитку музейної справи в області».
Учасників семінару привітала директор департаменту культури та туризму облдержадміністрації Ул’яна Соколенко. Вона поінформувала присутніх про плани департаменту та визначила пріоритетні напрямки розвитку музейної справи на Кіровоградщині.
Головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини, розвитку музейної справи та туризму департаменту культури та туризму облдержадміністрації Олена Трибуцька розповіла учасникам семінару про основні проблеми, з якими зіткнулися музейні заклади нашого регіону в умовах зміни адміністративно-територіального устрою та впровадження карантинних обмежень. До її виступу активно долучилися представники Добровеличківського, Олександрівського, Бобринецького, Компаніївського, Нечаївського, Маловисківського та Онуфріївського музейних закладів.
Про роботу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею у 2020-му році учасників семінару поінформувала директор Ірина Смаглюк.
Досвідом роботи в умовах карантинних обмежень поділився заступник директора з наукової роботи обласного краєзнавчого музею Владислав Колесніченко.
Прозвітувала про підсумки роботи музейних закладів області у 2020-му році завідуюча науково-методичним сектором Лідія Кушнір.
Заступник директора комунального закладу «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» Ганна Осіпова розповіла про підсумки роботи музею у 2020-му році, про пріоритети на 2021-й рік, поділилась досвідом проведення у минулому році міжнародної акції «Ніч музеїв» та планами на нинішній рік, а також розповіла про грантову діяльність Музею мистецтв.
Про критерії виявлення та визначення унікальних музейних предметів для формування державного реєстру національного культурного надбання розповів заступник директора з обліку та збереження музейних цінностей обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко.
У семінарі прийняли участь 50 представників з 26 музейних закладів області – директори, зберігачі фондів, наукові співробітники.
Досвід проведення обласних семінарів в режимі онлайн виявився досить успішним. В подальшому такий формат роботи буде продовжено. Наступна зустріч з музейниками області запланована на квітень.