Сьогодні Україна відзначає 150-річчя від дня народження письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної та громадської діячки Лариси Петрівни Косач – Лесі Українки.
На знак вшанування видатної доньки українського народу, яка в сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України, в обласному краєзнавчому музеї відкрилася пересувна виставка, присвячена її життєвому та творчому шляху.
Леся Українка була надзвичайно обдарованою та різносторонньою особистістю, писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики та розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі. Працювала в галузі фольклористики (наспівала 220 народних мелодій) і активно долучалася до процесів українського національного відродження. Серед мистецької спадщини письменниці твори світового рівня — збірки поезій «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки», поеми «Давня казка», «Одно слово», драми-поеми «Лісова пісня», «Кассандра», «В катакомбах», «Камінний господар».
Серед близького оточення Лесі Українки були визначні громадсько-політичні постаті та діячі культури того часу. Вона була близько знайома з Корифеями українського професійного театру, видатними громадськими діячами нашого краю. Небайдужа до долі України та українського селянства, вона особисто приїздила до Аджамки, де зустрічалася з «артільним батьком» Миколою Васильовичем Левитським, спілкувалася з місцевими жителями та цікавилася передовим на той час досвідом зі створення сільськогосподарських артілей, що мали змінити в кращу сторону долю українського селянства.
Саме про ці віхи життя Лесі Українки та про її зв’язок із нашим краєм розповідає виставка.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати Кіровоградський обласний краєзнавчий музей та оглянути виставку, присвячену визначній особистості Лесі Українки. Виставка діятиме до 27 лютого.
Протягом року виставка експонуватиметься у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – заповіднику-музеї І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.