Новини

DSC 2425

15 лютого 2013 р. у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого відбулися VІ обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання - спільний проект обласної організації Національної спілки краєзнавців України, літературно-меморіального музею І. К. Карпенка-Карого та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

Шановні кіровоградці та гості міста!

 

22 лютого 2013 року о 14.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Ниточка, що створює дива…», присвячена 6-річчю клубу народних ремесел «Ниточка» (керівник Наталія Ніжнікова).

На виставці можна побачити роботи майстрів клубу та прийняти участь у цікавих майстер-класах: вишивка стрічками, вузелкове мереживо, лялька-мотанка, в’язання.

Запрошуємо всіх поринути у світ чарівної ниточки.

Телефон для довідок: 24-19-62

DSC 2604

15 лютого 2013 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40) відбулась презентація книги  В.Г. Ноженко, Т.Д.Храпової «Музей як доля».

Автори, Ноженко Валентина Григорівна і Храпова Тетяна Дмитрівна, «музейники» зі стажем  майже 40 років. Вони розповіли про свій задум, збирання матеріалів, роботу над книгою, про героїв літопису, з якими особисто спілкувались, працювали. На екрані, тим часом, демонструвались фото з історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

15 лютого 2013 року о 15.00 у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40) розпочнеться презентація книги     В.Г. Ноженко, Т.Д.Храпової «Музей як доля». На захід запрошено ветеранів музейної справи області, більшість з яких працювала у краєзнавчому музеї. Та й автори книги, Ноженко Валентина Григорівна і Храпова Тетяна Дмитрівна, «музейники»  протягом 40 років. Проведе зустріч Агапєєва Наталія Юріївна – директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. У теплій, дружній обстановці представники громадськості, творчої інтелігенції міста обміняються думками з приводу нового видання, скажуть добрі слова людям, які обрали своєю долею музей, збереження безцінних святинь нашої країни. Протягом вечора студенти Кіровоградського музичного училища виконають прекрасні твори.

DSC 2359

5 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася презентація виставки «Від ярмаркового балагану до мистецтва ХХІ століття», присвяченої історії українського театру.

Значна частина експозиції побудована на місцевому матеріалі і розповідає про театральну історію Кіровоградщини, видатних митців-земляків М.Л.Кропивницького, родину Тобілевичів та їх послідовників.

DSC 2296

28 січня цього року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Український солоспів» за участю вихованців дитячої музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса та презентацією виставки «Митець з ласки Божої» за матеріалами фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, присвячені нашому земляку, композитору Юлію Сергійовичу Мейтусу, 110-у річницю з дня народження котрого ми вшановуємо.

5 лютого 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться презентація виставки «Від ярмаркового балагану до мистецтва ХХІ століття», присвяченої історії українського театру.

Значна частина експозиції побудована на місцевому матеріалі і розповідає про театральну історію Кіровоградщини, видатних митців-земляків М.Кропивницького, родину Тобілевичів та їх послідовників.

28 січня цього року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «Український солоспів» за участю вихованців дитячої музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса та презентацією виставки «Митець з ласки Божої» за матеріалами фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, присвячені нашому земляку, композитору Юлію Сергійовичу Мейтусу. 110-у річницю з дня народження котрого ми вшановуємо.

     8 лютого 2013 року о 8.00 у ЗОШ №24 відбудеться презентація пересувної виставки «Чорний тюльпан», підготовленої співробітниками обласного краєзнавчого музею.

       Її створено у рамках заходів про відзначення 24-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану.

DSCN1348

15 січня 2013 року  працівниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею був проведений масовий захід, присвячений новорічним святам та різдвяним оберегам.

DSC 2107

15 січня 2013 року у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся тематичний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Новорічні та різдвяні вітання» за участю жіночого аматорського ансамблю авторської і народної пісні «Любисток» Кіровоградського міського Будинку учителя.

P1460903

4 січня 2013 року в приміщенні вiйськової частини Кiровоградського гарнiзону відбулася презентація виставки "Герої Кіровоградської наступальної операції, присвяченої 69-й річниці визволення Кіровограда від фашистських загарбників.

Кіровоградська наступальна операція завершила ряд боїв нашого фронту на правому березі Дніпра, склалися умови для переходу в рішучий наступ. Керував нею командуючий 2-м Українським фронтом   генерал І.С.Конєв.

15 січня 2013 року у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбудеться тематичний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Новорічні та різдвʼяні вітання» за участю жіночого аматорського ансамблю авторської і народної пісні «Любисток» Кіровоградського міського Будинку учителя під керівництвом Неллі Черняєвої.

P1460892

10, 17, 18, 24 грудня Валентина Дацька – екскурсовод обласного краєзнавчого музею організувала та провела цикл бесід «Зимові свята і обряди» для учнів НВК № 26 м. Кіровограда.

Мета бесіди – ознайомити школярів з українськими народними святами зимового циклу, виховувати повагу та любов до українських народних звичаїв та обрядів.

Бесіда «Зимові свята і обряди» перетворилась в справжнє театральне дійство, де акторами стали учні молодших класів.

DSC 1959

21 грудня у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки новорічної іграшки «На гостини до ялини».

Ми з дитинства очікуємо на Новий Рік та Різдво, передчуваючи не лише гору казкових подарунків, але й прикрашання оселі та ялинки новорічними прикрасами. Та навіть не замислюємося, як і чому з’явився цей звичай.

DSC 1938

              17 грудня, напередодні Дня святого Миколая, на базі Кіровоградського медичного коледжу ім.Є.Мухіна відбувся спільний захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Святий Миколай на гостини нас запрошує», який був підготовлений відділом обласного краєзнавчого музею – меморіальним музеєм М.Кропивницького та КМК ім.Є.Мухіна.

Шановні кіровоградці та гості міста!

   В Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї 21 грудня о 13.00 відбудеться презентація виставки "Свято Новорічної іграшки".

DSC 1789

13 лютого 2012 р. у відділі обласного краєзнавчого музею –меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Вечорниці на Андрія». До присутньої в залі молоді звернувся завідувач меморіальним музеєм М.Кропивницького Микола Галицький., який познайомив присутніх з традиціями дому корифея.

DSCF7024

13 грудня о 12.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Новий рік в поштових листівках», яка присвячена святкуванню Нового року та Різдва Христового.

В Україні Новий рік святкується на державному рівні. Відзначення Нового року в українців поєднує в собі найрадісніші почуття миру, любові і взаєморозуміння. Це свято асоціюється з новими починаннями, безліччю подарунків, здійсненням заповітних бажань у новому році.

17 грудня, напередодні Дня святого Миколая, на базі Кіровоградського музичного коледжу ім. Є.Мухіна проспект Комуністичний, 16 відбудеться захід з цикл «Звичаї і обряди українського народу» - «Святий Миколай на гостини нас запрошує».

newyear2012

13 грудня о 12.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка «Новий рік в поштових листівках», яка присвячена святкуванню Нового року та Різдва Христового.

На виставці представлені дореволюційні новорічні і різдвяні поштові листівки та листівки радянського часу (середина-друга половина ХХ ст.),які  для експонування були надані місцевим колекціонером Ю.В. Тютюшкіним. Всього колекціонер представив 253 поштові листівки, з яких третину складають листівки дореволюційного часу.

13 грудня 2012 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» - «Вечорниці на Андрія».

DSC 1649

Відділом охорони культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації 5 грудня 2012 року  в приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася прес-конференція за підсумками археологічних досліджень на Кіровоградщині в 2012 році. На захід було запрошено відомих вчених - археологів, які представляють академічні установи м. Києва, м. Одеси, Кіровоградської області та досліджували протягом останнього періоду ряд унікальних пам’яток археології області.

S6301085

З листопада 1942 р. по грудень 1943 р.  у с. Красногірка  Голованівського району Кіровоградської області діяла підпільна молодіжна організація «Спартак». Члени останньої зібрали і передали партизанам вибухівку, близько 50 гвинтівок, 2 кулемети, понад 200 гранат, виводили з ладу сільськогосподарську техніку та млин, брали участь у знищенні представників окупаційної влади, у тому числі місцевих поліцаїв. На жаль, організація «Спартак» була викрита, а її учасники страчені.

DSC 1583

3 грудня 2012 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Кропивницького відбувся захід, присвячений Міжнародному дню інвалідів. На сцені  «Музичної вітальні» перед юнацькою аудиторією виступали учасники вокальної групи хору Українського товариства сліпих «Калина».

Сьогодні багато людей у світі має статус інвалідів і як ніколи актуальним є залучення їх до активного творчого життя.

DSC 1439

Виставка складається з 24 тематичних планшетів, присвячених Центральній Раді (2), Гетьманській Україні (1), Директорії (2), ЗУНР (1), Кубані (1) та УРССР (17).

На кожному планшеті змонтовані різноманітні матеріали: документи, карти, фотографії, малюнки. Під документами посилання на джерела, переважна більшість з яких архівні.

Основна частина архівних матеріалів запозичена з фондів Державного архіву СБУ, ЦДАГО України, державних архівів областей. Більшість документів за відсутністю місця подається у фрагментах.

         

         28 листопада 2012 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Кропивницького в рамках тижня «Театр дітям та юнацтву» відбувся захід за участю працівників творчого складу Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

3 грудня 2012 рок у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіального музею М. Кропивницького – відбудеться захід, присвячений Міжнародному дню інвалідів.

 

У зв’язку з проголошенням Генеральною асамблеєю ООН 3 грудня Міжнародним днем інвалідів та з метою підвищення загальнодержавного значення цієї дати співробітники науково-освітнього відділу створили виставку «Покоління нескорених», презентація якої відбулася 27 листопада 2012 року у приміщенні Кіровоградського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

У зв’язку з проголошенням Генеральною асамблеєю ООН 3 грудня Міжнародним днем інвалідів та з метою підвищення загальнодержавного значення цієї дати співробітники науково-освітнього відділу створили виставку «Покоління нескорених», презентація якої відбудеться 27 листопада 2012 року у приміщенні Кіровоградського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

22 листопада 2012 року у Кіровоградській міській бібліотеці-філії №13 ім. З. Космодем’янської відбудеться відкриття виставки «Чорні крила Голодомору», присвяченої вшануванню пам’яті загиблих під час Голодомору 1932-1933 років та 80-м роковинам тих страшних подій в історії України.

      28 листопада 2012 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Кропивницького в рамках тижня «Театр дітям та юнацтву» відбудеться захід за участю працівників творчого складу Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

Всі, хто бажають стати на весільний рушник, можуть це здійснити у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40).

     1 листопада 2012 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкривається пересувна І Міжнародна виставка творів образотворчого мистецтва «Для Бога я створю найкраще, що можу».

  muzk340

 В останню неділю жовтня наукові співробітники обласного краєзнавчого музею спільно з керівником ОДЮЕЦ Н.Бабанською, геологом М.Ніколаєнком організували наукову експедицію до Чорного лісу з метою дослідити таємниче "Чорне озеро", що неподалік села Водяне Знам'янського району.

     За тисячу років до будівництва перших пірамід в Єгипті та глиняних міст Вавилону на території України процвітала трипільська цивілізація перших хліборобів, скотарів та будівників величезних (до 500 га), одно- і двоповерхових міст. Це культура яскравих барв, вишуканого посуду, пластики зі складними космогонічними орнаментами, пишною декоративністю розмальованих хат.

Анонс виставок та заходів

muzk371

  28 жовтня 2008 року у Києві в концертному залі "Українського дому" відбувся IV з'їзд Національної спілки краєзнавців України, на який прибуло 165 делегатів з різних куточків України. Делегацію Кіровоградщини очолював голова правління обласної організації НСКУ, керівник обласного агентства "Книга Пам'яті України" Олег Бабенко. Делегатами з'їзду були також завідуюча навчально-методичним кабінетом українознавства та краєзнавства обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Лариса Гайда, старший науковий редактор обласного агентства "Книга Пам'яті України" Іван Петренко, учитель Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маловисківського району Сергій Сіренко та завідуючий фондами Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка.

muzk299

     З метою активізації діяльності у галузі наукових досліджень, популяризації знань з краєзнавства, 24 жовтня 2008 року на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського, науковці обласного краєзнавчого музею провели обласний семінар на тему: "Новітні дослідження у краєзнавстві та їх використання у музейній практиці".

muzk357

      11 жовтня 2008 року у медичному коледжі ім. С.Мухіна відбувся захід, присвячений пам'яті жертв голодомору 1932-1933рр. «Розіп'ята душа на хресті всесвітньої печалі».
      До присутніх, першокурсників 7-ми груп 1-го медсестринського відділення (завідуюча відділенням, відмінник освіти Чамлай Л.І.), зі вступним словом звернувся директор коледжу, кандидат медичних наук, доцент, заслужений лікар України Сидоренко П.І.