Новини

22 листопада 2012 року у Кіровоградській міській бібліотеці-філії №13 ім. З. Космодем’янської відбудеться відкриття виставки «Чорні крила Голодомору», присвяченої вшануванню пам’яті загиблих під час Голодомору 1932-1933 років та 80-м роковинам тих страшних подій в історії України.

      28 листопада 2012 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Кропивницького в рамках тижня «Театр дітям та юнацтву» відбудеться захід за участю працівників творчого складу Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

Всі, хто бажають стати на весільний рушник, можуть це здійснити у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40).

     1 листопада 2012 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкривається пересувна І Міжнародна виставка творів образотворчого мистецтва «Для Бога я створю найкраще, що можу».

  muzk340

 В останню неділю жовтня наукові співробітники обласного краєзнавчого музею спільно з керівником ОДЮЕЦ Н.Бабанською, геологом М.Ніколаєнком організували наукову експедицію до Чорного лісу з метою дослідити таємниче "Чорне озеро", що неподалік села Водяне Знам'янського району.

     За тисячу років до будівництва перших пірамід в Єгипті та глиняних міст Вавилону на території України процвітала трипільська цивілізація перших хліборобів, скотарів та будівників величезних (до 500 га), одно- і двоповерхових міст. Це культура яскравих барв, вишуканого посуду, пластики зі складними космогонічними орнаментами, пишною декоративністю розмальованих хат.

Анонс виставок та заходів

muzk371

  28 жовтня 2008 року у Києві в концертному залі "Українського дому" відбувся IV з'їзд Національної спілки краєзнавців України, на який прибуло 165 делегатів з різних куточків України. Делегацію Кіровоградщини очолював голова правління обласної організації НСКУ, керівник обласного агентства "Книга Пам'яті України" Олег Бабенко. Делегатами з'їзду були також завідуюча навчально-методичним кабінетом українознавства та краєзнавства обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Лариса Гайда, старший науковий редактор обласного агентства "Книга Пам'яті України" Іван Петренко, учитель Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маловисківського району Сергій Сіренко та завідуючий фондами Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка.

muzk299

     З метою активізації діяльності у галузі наукових досліджень, популяризації знань з краєзнавства, 24 жовтня 2008 року на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського, науковці обласного краєзнавчого музею провели обласний семінар на тему: "Новітні дослідження у краєзнавстві та їх використання у музейній практиці".

muzk357

      11 жовтня 2008 року у медичному коледжі ім. С.Мухіна відбувся захід, присвячений пам'яті жертв голодомору 1932-1933рр. «Розіп'ята душа на хресті всесвітньої печалі».
      До присутніх, першокурсників 7-ми груп 1-го медсестринського відділення (завідуюча відділенням, відмінник освіти Чамлай Л.І.), зі вступним словом звернувся директор коледжу, кандидат медичних наук, доцент, заслужений лікар України Сидоренко П.І.

muzk287

    Ми вдячні людям, в чиїх колекціях дбайливо зберігаються старі листівки. Вдивляючись в них сьогодні, ми маємо можливість побачити далеку минувшину: архітектуру і пейзажі, обличчя і одяг людей...

muzk387

     У 2005 році Дніпропетровським історичним музеєм ім. Д.І.Яворницького було започатковано Всеукраїнський музейний фестиваль. Перший Всеукраїнський музейний фестиваль "Музей третього тисячоліття" відбувся 7-12 листопада 2005 року і був присвячений 150-річчю з дня народження академіка Д.І.Яворницького. Кіровоградський обласний краєзнавчий музей на цьому фестивалі прийняв участь у конкурсі музейних фільмів (представив 3 фільми) та видань, отримав диплом лауреата.

   muzk174

   1 вересня 2008 року у приміщенні ЗОШ № 17 розпочався цикл заходів, присвячених великому педагогу, письменнику, вченому Василю Олександровичу Сухомлинському.
   Для учнів 6-7 класів цієї школи нестандартний урок "Серце віддаю дітям" до 90-річчя з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського провели співробітники науково-освітнього відділу обласного краєзнавчого музею.

   

     На півдні кіровоградської області неподалік села Завтурове Устинівського району розташований ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Монастирище". У серпні 2008 року співробітники обласного краєзнавчого музею спільно з обласним дитячо-юнацьким центром "Ексампей", що діє при НВК "Колегіум", здійснили наукову експедицію до цього унікального закутка області.

muzk4577-12 листопада 2005 року 2005 році на базі Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І.Яворницького відбувся перший Всеукраїнський музейний фестиваль "Музей третього тисячоліття". Фестиваль був присвячений 150-річчю з дня народження академіка Д.І.Яворницького. Кіровоградський обласний краєзнавчий музей на цьому фестивалі прийняв участь у конкурсі музейних фільмів (представив 3 фільми) та видань, отримав диплом лауреата.

 

 

 

 

Анонс виставок та заходів