Новини

DSC 6453

      12 червня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбулася зустріч  у «Театральній вітальні» за участю акторок Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім..М.Л.Кропивницького - заслуженими артистками України Вікторією Майстренко та Валентиною Литвиненко. Талановиті майстрині сцени є керівниками шкільних театральних студій. Цього дня  вони спілкувалися з учнями Кіровоградської середньої школи №26 та Петрокорбівської середньої школи Новгородківського району, разповідали про улюблену справу, відповідали на запитання юних шанувальників театру.

 IGP7764

     7 червня 2013 року співробітниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею була презентована авторська фотовиставка Олександра Примака та Олександра Сінєльнікова «Українці. Життя без прикрас», за проектом С.Зайцева «Міста і села України».

anonc

8 червня 2013 року, учасникам культурно-мистецької акції «Туристичний вікенд на Хуторі Надія» запропонували концерт художні колективи Новомиргородського району.

anonc

Захід організовано Департаментом культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації та  Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм.

CIMG1260

Триває культурно-мистецька акція «Туристичний вікенд на Хуторі Надія».

08 червня 2013 р., у суботу,  вашій увазі пропонуємо концерт, підготовлений творчими колективами Новомиргородського району. У вас буде можливість упевнитись – багата   талантами  Кіровоградщина! Потім співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія   запропонують вам екскурсії по території заповідника, меморіальному музею, музею історії українського хореографічного мистецтва.

afisha

Запрошуємо вас на презентацію фотовиставки авторських робіт Олександра Примака (м.Київ) та Олександра Сінельникова (м.Одеса) «Українці. Життя без прикрас…»

CIMG1206

      01 червня 2013 р., у суботу, у Міжнародний день захисту дітей, до Року творчості дітей та молоді увазі відвідувачів запропоновано концерт викладачів кіровоградських музичних шкіл.

DSC 6104

      Співробітники обласного краєзнавчого музею продовжили багаторічну традицію  приурочувати відзначення Міжнародного Дня музеїв, що святкується у травні, поїздками до сусідніх регіонів для зустрічі з колегами

інших музеїв. Цього року кіровоградці побували у Миколаєві, де відвідали три музейні заклади. Першою була зустріч у Миколаєвському краєзнавчому музеї.

DSC 6295 

31 травня 2013 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, Центр естетичного виховання «Натхнення» техніко-кібернетичного коледжу провели тематичний захід «Натхнення збирає друзів» у рамках Року творчості дітей та молоді, до Міжнародного дня захисту дітей. Мета заходу – виховання патріотів на безцінних історичних фактах, на оберегах нашого роду, популяризація творчих талантів молоді, формування почуття гордості, шани, любові до рідного краю.

DSCN2441

24 травня о 15.30 у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д. Чижевського відкрилася виставки «Єлисавет: легенди, історії, перекази».

Виставка представляє бібліотечний проект популяризації книг XVIII-XX століть на краєзнавчу тематику, що розміщені на сайті бібліотеки http://library.kr.ua/elib/. Книги розповідають історії та легенди фортеці св. Єлисавети, описи військової історії міста Єлисаветграда. Гусари, музиканти, поети, фабриканти тощо – персонажі в малюнків на історичні сюжети, виконані учнями Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.Осмьоркіна. Результатом проекту стало близько 20 робіт стилізованих під лубок.

 anonc

     Запрошуємо вас 31.05, у п’ятницю, о 16.00 на площу перед Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм (вул. Дворцова, 40).

До Міжнародного дня захисту дітей, Року творчості дітей та молоді відбудеться яскрава пізнавально-розважальна програма «Натхнення збирає друзів».

anonc

Триває культурно-мистецька акція «Туристичний вікенд на Хуторі Надія».

01 червня 2013 р., у суботу,  у Міжнародний день захисту дітей, до Року творчості дітей та молоді вашій увазі пропонуємо концерт учнів кіровоградських музичних шкіл. У вас буде можливість упевнитись наскільки талановиті  діти Кіровоградщини! Потім співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія   запропонують вам екскурсії по території заповідника, меморіальному музею, музею історії українського хореографічного мистецтва.

CIMG1051

     25 травня 2013 р., у суботу,  відбулась зустріч з молодими учасницями театрального гуртка  під керівництвом заслуженого працівника культури України Віктора Кумпана  Кіровоградського державного Будинку художньої та технічної творчості профтехосвіти області  Каріною Геніх,  Яною Іваніною, Світланою Власюк. У теплій невимушеній атмосфері присутні спілкувались з молодими талантами, слухали вірші про Батьківщину, Тараса Шевченка, рідний край і, звичайно ж, про маму, перше кохання, дівочі мрії. Потім співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія   запропонували екскурсії по території заповідника, меморіальному музею, музею історії українського хореографічного мистецтва.

anonc

   31 травня 2013 року  о 16.00 Кіровоградський обласний краєзнавчий музей запрошує  всіх, хто не байдужий до пісні, танцю, поетичного слова, до виступів талановитих молодих людей, на зустріч з учасниками творчих колективів Центру естетичного виховання «Натхнення». Захід проходить у рамках Року творчості дітей та молоді. Музей давно плідно співпрацює з керівниками та учасниками Центру і гарантує, що буде цікаво і весело. Ви не тільки зможете насолодитись мистецтвом молодих талантів, більш взнати про Центр, а й взяти участь у вікторині та флеш-мобі, оглянути виставки.

Чекаємо на вас!

DSCF7959

26 квітня 2013 року у Кіровоградській загальноосвітній школі № 29 відбулось відкриття фотовиставки та масовий захід «Кіровоградці визволяли Європу», присвячені Дню Європи, котрий у країнах Євросоюзу відзначається 9 травня. У 2003 році Президент України Леонід Кучма видав Указ про щорічне відзначення цього дня в Україні. Щороку у третю суботу травня в Україні відбуваються заходи, виставки, бесіди, до котрих ось вже 10 років приєднується Кіровоградський обласний краєзнавчий музей. Створення сучасної Європи зумовлене подіями Другої Світової війни та тими висновками, що були зроблені європейськими народами по її завершенні.

DSC 5306

       14 травня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід «Переможний травень», у якому брали участь ансамбль театралізованої пісні «Чиста криниця» під керівництвом Ніни Бредихіної, а також майстер художнього слова Петро Чорноморченко.

DSC 5468

18 травня 2013 р. розпочалась культурно-мистецька акція  «Туристичний вікенд на Хуторі Надія».  Знаменно, що перший її захід відбувся у Міжнародний день музеїв.

Привітала зі святом співробітників заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Надія Лісняк.

  DSC 5991

22 травня  2013 року  у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений 173-й річниці від дня народження уславленого майстра сцени, фундатора українського театру корифеїв.

2194

У приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася урочиста подія - голова обласної ради Микола Ковальчук вручив дипломи лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова

       DSC 4945

28 квітня 2013 року у приміщенні Кіровоградської обласної філармонії співробітниками музею історії українського хореографічного мистецтва було розгорнуто виставку «Сузір’я хореографічних колективів Кіровоградщини», присвячену Міжнародному дню танцю.

CIMG0931

У святкові травневі дні до Кіровоградщини завітала Галина Козак – відомий хореограф українського народного танцю з Філадельфії. В далекій Америці, переглянувши фільм про музей історії українського хореографічного мистецтва, Галина захотіла побачити його на власні очі.

anonc

Триває культурно-мистецька акція «Туристичний вікенд на Хуторі Надія».

25 травня 2013 р., у суботу,  пропонуємо зустрітись з молодими учасниками театрального гуртка  під керівництвом заслуженого працівника культури України Віктора Кумпана Кіровоградського державного Будинку художньої та технічної творчості профтехосвіти Сергієм Олійником, Каріною Геніх, Яною Іваніною, Ольгою Язиковою, Світланою Власюк.

DSC 5820

         18 травня, у Міжнародний день музеїв, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей підготував цікаву, різноманітну програму для кіровоградців та гостей міста у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв».

Залами музею

 

 

anonc

18 травня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького у рамках акції «Ніч музеїв» розпочне роботу виставка «Минуле та сучасне будинку на Болотяній», що розповідає про історію музею корифея.

anonc

22 травня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений 173-й річниці від дня народження уславленого майстра сцени, фундатора театру корифеїв.

Захід розпочнеться з традиційного покладання квітів до пам’ятника М.Кропивницькому на садибі музею.

11

ПРОГРАМА

«Зіркової ночі у краєзнавчому музеї»

18.05.2013 р.

 

11

Шановні кіровоградці та гості міста!

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей запрошує вас

взяти участь у заходах до міжнародного Дня музеїв

 у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв».

 

ЗАХОДИ ПОЧНУТЬСЯ

18 травня, суботу, з 16.00 і триватимуть до 23.00.

anonc

14 травня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького

geroi vuvucka

Щороку 9 травня ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною за­платив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр., не щезне з пам'яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але ж хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.

afisha

Не дарма про цей куточок кіровоградської землі знають по всій Україні та за її межами. Хутір Надія пам’ятає славетних митців, які його відвідали протягом багатьох років, а передусім – корифеїв українського театру, їхніх спадкоємців, продовжувачів традицій.

   1DSC 4989

      30 квітня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений 68-й річниці перемоги над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

 26.04 012

У заповіднику-музеї  І.К. Тобілевича( Карпенка-Карого) Хутір Надія створена виставка «Вишиті обереги».

Обереги - це експериментально, протягом багатьох століть підібрані магічні предмети, вивчивши які наші Пращури прийшли до висновку, що вони можуть охороняти, оберігати нас від недружніх сил. Обереги бувають різні. Це намиста, браслети, обережні вишивки на одязі, візерунки яких є стилізованими символами стародавніх богів або покровителів роду, прикраси на вікнах, віконниці, лиштва, над ганком і дахом, над брамою будинку. А самим простим оберегом з давніх часів вважалася вишивка. Вона традиційно була присутня на будь-якій тканині, рушнику, одязі. Головне у вишивці-оберегові - колір і візерунок. Кольорова гама повинна відповідати тій частині спектру, яку вишивка покликана захищати.

DSC 4866

«Швидко та нестримно летять роки. Змінюються покоління. Оживає, відновлюється вмита теплим дощем земля, радіє співу птахів у небі. Все це було, є і буде.

А тієї весни тисяча девʼятсот сорок пʼятого року прийшов мир. Жаданий, вистражданий мир.

Із величними і трагічними сторінками нашої історії ознайомили учнів ЗОШ №26 ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники клубу ветеранів «Патріот» (голова клубу – Майданюк Марія Петрівна), співробітники обласного краєзнавчого музею.

   anonc

    У Кіровоградському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Сузір’я хореографічних колективів Кіровоградщини», присвячену Міжнародному дню танцю.

    На виставці представлені матеріали про найкращі колективи нашого краю, які об’єднує любов до танцювального мистецтва.

Запрошуємо Вас зазирнути у різнобарвний світ танцю, та відчути його красу та чарівність.

 

DSC 4596

22 квітня 2013 року о 14.45 год. у ЗОШ №6 відбудеться презентація пересувної виставки «Час «чорного ворона», підготовленої співробітниками обласного краєзнавчого музею.

DSC 4689

26 квітня 1986 року – одна з найтрагічніших дат в історії людства, коли на 4-му блоці Чорнобильської атомної електростанції, неподалік від столиці України – м. Києва сталася аварія, яку обґрунтовано кваліфікують, як найбільшу в світу техногенну й екологічну катастрофу.

27 років минуло після жахливої катастрофи на Чорнобильській АЕС, що сталася майже у центі Європи.

DSC 4623

23 квітня 2013 року в обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація книги видатного українського поета, лауреата Національної премії    ім. Т. Г. Шевченка, нашого земляка Володимира Базилевського «Тепер і тут», виданої громадським видавництвом обласного літературного об’єднання «Степ», присвячена 75-річчю від дня народження поета.

anonc

30 квітня 2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, відбудеться тематичний захід, присвячений 68-й річниці перемоги над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

DSC 4007

   У рамках XVIII Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого до Всесвітнього Дня Землі,  колективом Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості проводилась цікава різноманітна конкурсна програма, а для гостей з інших регіонів України організовано екскурсії містом та у музейні заклади. 17 квітня 2013 року співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею провели учасників фестивалю вулицями міста, розповіли про цікаву історію, показали пам’ятники архітектури, пам’ятники видатним історичним діячам, а потім – у приміщенні краєзнавчого музею  ознайомили з експонатами виставки талановитої молоді Кіровоградщини «Паперові дива».

DSC 4362

Щороку, третьої суботи квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують День довкілля.